Veľké svetové značky bojujú proti plastom. Axe či Dove testujú ekologické balenia pre svoje produkty

  • Svetové spoločnosti sa masovo pridávajú k iniciatíve za využívanie mnohonásobne využiteľných obalov
  • V čele stojí spoločnosť TerraCycle, ktorá s týmto riešením prišla. Vytvorila internetovú platformu Loopstore
  • Tu si objednáš tovar, ktorý chceš a kuriér ti ho doručí priamo pred dvere
loopstore
  • Svetové spoločnosti sa masovo pridávajú k iniciatíve za využívanie mnohonásobne využiteľných obalov
  • V čele stojí spoločnosť TerraCycle, ktorá s týmto riešením prišla. Vytvorila internetovú platformu Loopstore
  • Tu si objednáš tovar, ktorý chceš a kuriér ti ho doručí priamo pred dvere

Plastový odpad sa stal v priebehu posledných rokov obrovským strašiakom pre celý svet. Nie je to vôbec prekvapením. Plasty sú totiž najpoužívanejším materiálom na celom svete. Vyrába sa z nich nielen množstvo produktov na dlhodobé používanie, ale aj lacné obaly, ktoré slúžia na balenie potravín, plastové fľaše či ďalšie produkty na jednorazové použitie.

Masívna výroba plastových obalov sa prejavila aj na stave životného prostredia, ktoré je dnes plné plastov. Plasty nájdeš nielen v zelenej prírode, ale aj vo vodách a dokonca aj v živočíchoch, ktoré tu žijú.

Najväčšie množstvo plastového odpadu za rok vyprodukuje hlavne potravinársky a kozmetický priemysel. Očakáva sa teda, že práve tieto spoločnosti si vstúpia do svedomia a začnú sa správať zodpovednejšie. Kým sa však tak stane, je potrebné vymyslieť alternatívne riešenie, ktoré môžu využívať všetci.

Presne s takýmto riešením prichádza spoločnosť TerraCycle, ktorá je špičkou v recyklácii ťažko recyklovateľných materiálov. Vytvorila totiž špeciálnu platformu Loopstore. Vďaka nej si môže zákazník objednať to, čo potrebuje z pohodlia domova. Všetko mu bude doručené v úhľadnej taške s priehradkami a umiestnené v obaloch, ktoré nie sú určené na jednorázové použitie.

Keď zákazník spotrebuje objednané produkty, dopravná služba si príde tašku aj s obalmi vyzdvihnúť. Zaujímavosťou je to, že snaha TerraCycle nenechala chladnými veľké spoločnosti. Tým sa tento nápad naozaj zapáčil a pridávajú sa k iniciatíve. Nájdeš tu spoločnosti Dove, Unilever, alebo Procter & Gamble.

Práve ich produkty by sa mali umiestňovať do týchto recyklovateľných obalov. Samozrejme, každý obal musí byť vyrobený na mieru pre dané spoločnosti, aby bol zachovaný akýsi punc originality.

Každý jeden z obalov je navrhnutý tak, aby mohol byť použitý po vyčistení viac ako stokrát. Potešujúce pre zákazníkov je to, že cena výrobkov v takýchto obaloch nebude vôbec vyššia ako je zvykom. Spotrebiteľ zaplatí iba zálohu v hodnote pár dolárov za používanie obalov. Po tom, čo prestane mu budú peniaze vrátené. Možnosťou je tiež predplatená služba, kedy bude zákazníkovi dovezený nový produkt, po tom, čo ten pôvodný spotrebuje. Obchod by ma začať naplno fungovať v tomto roku.

zdroj: loopstore.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech