Šéfredaktor Denníka N Kostolný: Moja duša sa nedá kúpiť Pentou

Plavíš sa a na brehu horí ľudské telo, vedľa toho stojí krava. India je šialená

Ivan Mikloš: Obávam sa, že Matovič nemá na to zmeniť Slovensko.

Veľký prieskum: Pijú Slováci dobrú kávu alebo to hrajú iba na pozérov?

  • Mnoho vodičov za volantom preferuje kávu, ktorá im dodá dostatok kofeínu na dlhých cestách a potrebnú koncentráciu
  • Káva z čerpacích staníc bola často považovaná za posledné núdzové riešenie, ale dnes ju vodiči pijú aj pre jej výnimočnú chuť
  • Vodiči si dnes môžu na čerpačkách vychutnať kvalitné espresso, ktorým nepohrdne ani majster Slovenska v ochutnávaní káv
omc
Startitup/Matúš Majer
  • Mnoho vodičov za volantom preferuje kávu, ktorá im dodá dostatok kofeínu na dlhých cestách a potrebnú koncentráciu
  • Káva z čerpacích staníc bola často považovaná za posledné núdzové riešenie, ale dnes ju vodiči pijú aj pre jej výnimočnú chuť
  • Vodiči si dnes môžu na čerpačkách vychutnať kvalitné espresso, ktorým nepohrdne ani majster Slovenska v ochutnávaní káv

Káva je obľúbeným nápojom slovenských vodičov. Siahajú po nej kvôli jej chuti, ale aj kofeínu, ktorých ich nabudí. Počas dlhých ciest volia státie na čerpacích staniciach, kde môžu aj relaxovať – čerpačky totiž už dávno nie sú iba miestom na tankovanie, ale poskytujú aj kvalitné občerstvenie a kávu. 

Podľa prieskumu si Slováci veľmi zakladajú na chuti kávy a preferujú ju najmä z keramických alebo porcelánových hrnčekov.  

zdroj: Startitup

Káva na čerpačke je porovnateľná ako v kaviarni

Trend nekvalitných káv na benzínkach sa už vytráca a nahrádzajú ju kvalitné druhy káv. Potvrdzujú to aj slová odborníka na kávu a zároveň majiteľa známej metalovej kaviarne Mad Drop, Jakuba Jandíka. Pýtali sme sa ho, ktorá káva je zo slovenských čerpačiek na najlepšej úrovni. 

„Na čerpačke OMV ma zaujala možnosť kúpiť si kávu do porcelánového hrnčeka, no pre objektivitu testu som podobne ako na ostatných čerpacích staniciach uprednostnil papierový pohárik.“

„Crema VIVA kávy z čerpačky OMV bola svetlá a jemná, bohatá aróma ponúkala výrazné vône tmavej čokolády. Oproti ostatným kávam je aróma a vo výsledku aj chuť najmenej poznačená tmavým štýlom praženia,“ poznamenáva. 

zdroj: Jakub Jandík

O Slovákoch je známe, že preferujú menej kyslé druhy káv. Slovenské čerpačky vrátane OMV preto do svojej ponuky káv zaraďujú najmä také, ktoré sa vyznačujú jemnou horkosťou.

V chuti espressa bola opäť potlačená acidita, čo je ale žiadúce pre väčšinovú klientelu. Dominanciu tmavej čokolády zjemňovalo slabšie a menej výrazné telo. V tomto prípade bolo espresso lepšie vyvážené, chuť čokolády mu dodávala zaujímavý rozmer, podčiarknutý jemnou horkosťou v dochuti. Káva má tak svoj osobitý charakter, hovorí barista Jakub Jandík.

V celkovom hodnotení káva VIVA z čerpacej stanice OMV dostala od špecialistu Jakuba Jandíka 4 z 5 hviezdičiek. Pričom créma dosiahla 3 z 5 hviezdičiek, aróma 4 z 5 a chuť 4 z 5 hviezdičiek.

Slovenské čerpačky ponúkajú kvalitnejšie kávy ako v minulosti

Povesť káv na čerpacích staniciach sa rapídne zlepšila. Mnoho vodičov si ju v minulosti objednávalo iba preto, aby doplnili prísun kofeínu, ale dnes si kávu doprajú aj preto, lebo ponúka príjemný relax a oddych za volantom.

Momentálne si Slováci dávajú čím viac záležať na chuti kávy, ale aj na šálke, v ktorej ju dostanú. Sme svedkami veľkých inovácií, kedy sa čerpacie stanice ako OMV snažia čo najviac vyhovieť svojim zákazníkom, a zároveň pre nich ponúknuť zelenšiu alternatívu k papierovým pohárom. 

zdroj: Matúš Majer / Startitup

Kávu na čerpacích staniciach si nemusia dopriať iba vodiči, ale vďaka svojej pestrej ponuke a príjemnej atmosfére ju vyhľadávajú aj iní ľudia, ktorí si kávou radi spríjemnia deň napríklad v altánkoch, ktoré čerpacie stanice ponúkajú.

Pre všetkých vodičov, ktorí majú radi horúcu kávu z keramických šálok ponúka OMV kávu so sebou do nových dizajnových keramických pohárov. Zákazníci majú tým pádom na výber, do akého pohára dostanú kvalitnú kávu so sebou – či to bude ekologický papierový, alebo keramický pohár, je iba na nich. 

Čerpačky nahrádzajú kaviarne a reštaurácie

V momentálnej situácií nie sú benzínky iba miestom, kam chodia vodiči načerpať palivo do svojich vozidiel, ale sú aj miestami, kam si chodia oddýchnuť a nakúpiť si kvalitné potraviny, ktoré ponúkajú. 

zdroj: Matúš Majer / Startitup

Pre pohodlie vodičov sú v okolí čerpačiek postavené rôzne altánky a prístrešky, v ktorých môžu relaxovať po celom dni strávenom v práci alebo zápche.

To je dôkazom, že čerpacie stanice ako OMV sa posúvajú na vyšší level – plnohodnotne nahrádzajú kvalitné kaviarne, reštaurácie, ale aj oddychové zóny, kam sa zákazníci radi vracajú počas ich dlhých ciest.

Najnovšie video

Najnovší podcast

Plavíš sa a na brehu horí ľudské telo, vedľa toho stojí krava. India je šialená

Najnovšie