Cestovateľ Navrátil: Ak na internete uvidíš super lacné letenky, ešte by som ich nekupoval

Hosťom rozhovoru je profesionálny cestovateľ, bloger a dobrodruh Martin Navrátil. Precestoval už 182 krajín sveta. Pandémiu koronavírusu začal v Kambodži a neskôr sa vrátil na Slovensko. Nariadenia s rešpektom dodržuje a na pracovnú cestu sa vybral aj túto jar. Jeho kroky smerovali do africkej krajiny Čad. Čo ti ponúka krajina, ktorá sa nachádza na hranici púštnej a subtropickej Afriky? Martin hovorí, že veľmi obľubuje Saharu a práve na jej centrálnu časť sa chcel pozrieť. Doslova kúzelným miestom je oblasť Ennedi, ktorá v sebe spája krásu všetkých juhozápadných národných parkov v USA.

Africký štát Čad mu doslova učaroval. Ako sa funguje v oblasti, kde nie je žiadna civilizácia? Martin prízvukuje, že v takýchto prípadoch musíte cestovať 2 autami. Ak by sa jedno pokazilo, stále musíte mať istotu, aby ste späť do civilizácie prešili 500 kilometrov. Na GPS navigáciu môžeš zabudnúť. Vodič tu podľa piesočnej duny vie, kedy a kam má odbočiť. Ako vyzerá bežný život domácich v 7. najchudobnejšej krajine sveta? Neexistuje tu vodovod, elektrika či obchod s potravinami. Dávať im peniaze len tak nie je správne a Martin domácich vždy podporil lokálnych obyvateľov nákupom tovaru.

Napríklad kozu si tam kúpiš za 10 dolárov. Snažia sa domáci dostať z týchto nehostinných podmienok? Aké protipandemické opatrenia táto krajina dodržiava? Aké konšpiračné teórie plevládajú v Čade? Znamená chudobná krajina automaticky to, že je tu cestovanie lacné? To všetko sa dozvieš v podcaste o kultúre, cestovaní a exotických témach ZmUPované.

Moderuje Simona Ondrušková

Martin Navrátil z Travelistan.sk

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní