Slovenská sporiteľňa ti pri založení účtu daruje 15 €. Ako ich získať?

Peniaze a technológie ešte nikdy neboli prepojené viac než dnes. Práve preto by sme mali deti a mladých ľudí učiť finančnej gramotnosti už odmalička. Tá je na Slovensku pomerne nízka (aj medzi dospelými), preto nikdy nie je priskoro začať deti pripravovať. Šetrenie či rozumné míňanie peňazí by mali byť v slovníčku každého mladého človeka a súhlasí s tým aj najväčšia slovenská banka.

Lenka Buchláková zo Slovenskej sporiteľne nám vo videu vyššie vysvetlila, že deti často pracujú so sumami aj nad 200 € a i keď je dôležité, aby sa svetu peňazí priučili čo najskôr, dohľad rodičov je veľmi dôležitý.

zdroj: Slovenská sporiteľňa

Práve mladý vek je čas na to, aby deti začali sporiť, hospodáriť s peniazmi či pracovať s platobnou kartou. Slovenská sporiteľňa umožňuje deťom založiť ich prvý bankový účet Space Junior už od 8 rokov a ako rodič máš nad jeho transakciami plnú kontrolu.

Hlavným finančným poradcom mladého človeka by mal byť v prvom rade rodič, ktorý môže cez účet Space Junior prehľadne monitorovať akékoľvek platby či zostatok na účte – a to cez ich vlastný internetbanking v aplikácii George. Cez Georga sa online dajú vyriešiť aj typické offlinové aktivity, napríklad pravidelné posielanie vreckového.

Space Junior pre deti nestojí absolútne nič a po založení naň Slovenská sporiteľňa pošle 15 €, ak prvých 15 € príde od rodiča. Výhodou účtu Space Junior je totiž rýchly prevod na účet, vďaka ktorému peniaze dorazia okamžite. 

Účet je tak ideálny aj pre nepredvídateľné situácie, do ktorých sa deti tak rady dostávajú. Ak napríklad súrne potrebuje niečo zaplatiť na školskom výlete, peniaze vďaka šikovnému prepojeniu účtov dorazia za pár sekúnd.

 

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní