Slovenský vynález pomáha v boji proti korona vírusu. Unikátna technológia má svoj patent

V tomto podcaste hovoríme s odborníkom na dezinfekciu Michalom Bartošovičom a majiteľkou firmy New Aroma Janou Šefránikovou, ktorá sa zaoberá tzv. difúzermi, ktoré rozptyľujú príjemnú vôňu do celého priestoru. Práve spojenie voňavých olejov a dezinfekcie je prevratné pre boj s ochorením Covid – 19.

Vďaka technológií sa takto dezinfekcia dostane v priestore naozaj všade a pomáha tak čistiť a dezinfikovať nie len povrchy, ale aj samotný vzduch. Všetko predchádzalo skúškam v kontrolovanom prostredí a momentálne sa technológia testuje aj v nitrianskej nemocnici. Ako sa podarilo naviazať dezinfekciu na voňavý olej a prečo je to úplne iné, ako keď si zapáliš sviečku s voňavým olejom doma?

Na tento princíp sa nechytajú ani klasické rozprašovače a to najmä z jedného dôležitého dôvodu. Patentovaný vynález je unikátom a môže pomôcť dezinfikovať priestory, kde je to najviac potrebné. Využíva aj nanotechnológie a to, že sa dezinfekcia dostala všade, sa dá overiť veľmi jednoducho. Viac sa dozvieš v tomto videu.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní