Známy herec Marek Fašiang zachraňuje svoj biznis. Prišli sme takmer o všetky príjmy

V tomto podcaste sme sa spojili s hercom a podnikateľom Marekom Fašiangom. Vyštudoval právo, dabuje a hrá v známom seriáli Oteckovia. Okrem toho však spoluvlastní niekoľko kaviarní v Bratislave a jednu dokonca v susednej Viedni.

Ako tento biznis zasiahla koronakríza a čo musel Marek urobiť, aby zachránil svoje kaviarne pred krachom? Žiaľ, musel aj prepúšťať. Ako hodnotí podporu podnikania na Slovensku počas korona vírusu? Marek hovorí, že Slovensko vôbec nerieši vzťah medzi nájomcom a prenajímateľom priestorov. Práve tieto náklady sú v Bratislave extrémne vysoké a robia veľké starosti podnikom, ktoré kvôli korone museli zavrieť svoje prevádzky.

Ako herca Mareka Fašianga vnímajú hereckí kolegovia? „Nikdy pre nich nebudem plnohodnotný herec.“ Prečo si to Marek myslí? V súčasnosti museli odložiť otváranie novej prevádzky, preto stratili všetky príjmy. Otvorenie terás určite pomôže sa aspoň z časti naštartovať oslabený gastro biznis. O svete kaviárni, nových trendoch a najmladšej kaviareňskej generácií rozpráva Marek Fašiang.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní