Vieš, kedy je ten správny čas na zmenu práce? Týchto 7 ukazovateľov ti to prezradí

  • Práca je pre niekoho koníčkom a pre iného trápením. Každý však môže dôjsť do bodu, keď si povie dosť
  • Niekedy nedokážeme presne odhadnúť, kedy je naozaj čas na zmenu
  • Existujú však určité ukazovatele, ktoré nám to môžu bez problémov prezradiť
Pexels.com
  • Práca je pre niekoho koníčkom a pre iného trápením. Každý však môže dôjsť do bodu, keď si povie dosť
  • Niekedy nedokážeme presne odhadnúť, kedy je naozaj čas na zmenu
  • Existujú však určité ukazovatele, ktoré nám to môžu bez problémov prezradiť

1. Nezostal žiaden priestor na rast

Ak máš vysoké ambície a nechceš zostať na jednej pracovnej pozícii, tak pravdepodobne prídeš do bodu, keď nebudeš vedieť, kam sa ďalej posúvať. Chceš stále stúpať ku hviezdam, ale nemôžeš? Zmena je nutná.

2. Necítiš sa v práci spokojne

Ak chodíš do práce so stiahnutým žalúdkom a nechuťou, pravdepodobne neexistuje nič, čo by ťa tam udržalo. Práve vtedy je ten správny čas na zmenu. Pracovník totiž musí mať pocit, že jeho práca zanecháva stopu v spoločnosti. Ak tento pocit neexistuje, príde znechutenie a vyhorenie.

3. Práca ti neprináša žiadne možnosti naučiť sa viac

Veľkou časťou úspešnej kariéry je napredovanie a vzdelávanie sa. Ak túžiš napredovať, neboj sa zdvihnúť ruku a požiadať o školenie. Ak to však nepôjde, mal by si porozmýšľať nad alternatívou.

4. Neuznávaš hodnoty firmy

Každá spoločnosť má nejaké hodnoty, ktoré sú pre ňu sväté. Ak s týmito hodnotami nie si stotožnený a dokonca nesúhlasíš so smerovaním spoločnosti, tak by si na takomto mieste nemal dlho zostávať. Niekedy ti zmena prostredia prinesie omnoho viac ako len sumu na výplatnej páske.

5. Plat nie a nie narásť

Niektorí zamestnávatelia sú poriadne skúpi a platy dvíhajú opatrne. Ak pracuješ nadmieru, robíš nadčasy a berieš na svoje plecia nové projekty, ale pláca sa nedvíha, je logické, že začneš cítiť krivdu. Vtedy je čas požiadať o zvýšenie platu. Ak to nepomôže, tak jediným riešením je podať výpoveď. Vtedy sa ako zázrakom mnoho nadriadených umúdri, hlavne ak si kvalitný pracovník.

6. V práci nie si duchom prítomný

Ak chodíš do práce, ale v priebehu dňa snívaš, aké by to bolo byť na inej pozícii alebo, aké by bolo byť šéfom, znamená to, že potrebuješ inú výzvu, než je to čomu sa venuješ teraz. Počúvaj svoj vnútorný hlas, väčšinou neklame.

7. Sústavne sleduješ koľko hodín zostáva do konca pracovného dňa

Táto aktivita je veľmi obľúbená u zamestnancov, ktorí svoju prácu neznášajú. Ak venuješ pozeraniu na hodiny extrémne veľa času, máš pocit, že práca odsýpa pomaly a bol by si už najradšej doma, nie je to tá správna práca pre teba. Človek, ktorý miluje to, čo robí si ani nevšimne ako ubehol pracovný deň.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech