Vláda Nového Zélandu sa zabáva. Chce poukázať na neprítomnosť krajiny na mapách sveta

  • Nový Zéland, ktorý je väčší ako samotná Veľká Británia, ako keby ani neexistoval
  • Tvorcovia máp ho totiž mnohokrát „zabudnú“ na mapy sveta zakresliť
  • Na tento problém sa rozhodla svojským spôsobom upozorniť samotná premiérka krajiny
nový zéland
youtube
  • Nový Zéland, ktorý je väčší ako samotná Veľká Británia, ako keby ani neexistoval
  • Tvorcovia máp ho totiž mnohokrát „zabudnú“ na mapy sveta zakresliť
  • Na tento problém sa rozhodla svojským spôsobom upozorniť samotná premiérka krajiny

Nový Zéland sa vytráca z máp sveta. Tento ostrovný štát, ktorý sa rozprestiera na dvojici hlavných a množstve menších ostrovoch pritom nezaplavili vody Tichého oceánu. Stále existuje. Aj napriek tomu ho veľmi často zabúdajú nakresliť na mapu sveta. Prečo tomu tak je? To je záhada. Je možné, že Nový Zéland je jednoducho z nejakého dôvodu ignorovaný. Alebo na neho postarší tvorcovia máp jednoducho zabúdajú.

Nech je príčina tohto javu akákoľvek, Nový Zéland je zatiaľ tu, a tak by si zaslúžil miesto na mapách. Na tento fakt sa rozhodla poukázať agentúra Tourism NZ, ktorá rozbehla na internete kampaň ukrytú sa za hashtag #getNZonthemap. Kampaň sa pekne rozbehla a všimli si ju aj v politických kruhoch. Na rozdiel od našich politikov, ktorí sa zaoberajú malichernými hádkami sa do kampane rozhodla zapojiť aj samotná premiérka krajiny Jacinda Ardern.

Vláda krajiny má obrovský zmysel pre humor

Sympatická politička však išla na to inak, než serióznym vystúpením v televízii. Rozhodla sa pre takmer filmovú scénku s komediálnym nádychom, za ktorú by sa nehanbili ani v Hollywoode. Na to, že premiérka nie je vôbec herečkou, svoju rolu zahrala dokonale. Hlavnú úlohu v celej scénke odohral známy novozélandský komik Rhys Darby, ktorý sa rozhodol rozohrať scénu ako z detektívneho filmu. Celému krátkemu videu dodala šťavu napínavá hudba.


Najviac sa však tvorcovia vybláznili na dialógoch. Tie stoja naozaj za to a uťahujú si z mnohých vecí. Premiérka sa svojou menšou úlohou stihla pochváliť na sociálnych sieťach. Je možné, že jej to otvorí cestu k väčším hereckým úlohám. Video naozaj zaujalo a od svojho uvedenia má na konte viac ako milión zhliadnutí. Týmto údajom sa pochválila agentúra DPA.

Týmto však srandičky novozélandskej vlády nekončia. Tá sa rozhodla v komédii pokračovať aj na oficiálnej webovej stránke. Tu sa nachádza mapa sveta, na ktorej samozrejme chýba samotný Nový Zéland. Bolo by zaujímavé sledovať, aký úspech by mala celovečerná akčná komédia na tému zmiznutého Nového Zélandu.

zdroj: travelweekly.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech