Vladímír Putin pyšne ukázal novú prezidentskú limuzínu za viac ako sto miliónov

  • Vladimír Putin vôbec neprekvapil, prezidentskú stoličku obsadil už po štvrtýkrát
  • Prekvapil však na svojej inaugurácii, kde sa predviedol na luxusnej limuzíne Kortež
  • Nemecký Mercedes, ktorý mu slúžil doteraz, tak nahradí nefalšovaný ruský stroj
putin
youtube
  • Vladimír Putin vôbec neprekvapil, prezidentskú stoličku obsadil už po štvrtýkrát
  • Prekvapil však na svojej inaugurácii, kde sa predviedol na luxusnej limuzíne Kortež
  • Nemecký Mercedes, ktorý mu slúžil doteraz, tak nahradí nefalšovaný ruský stroj

Vladimír Putin sa stal stálicou na ruskom prezidentskom nebi. Výsledok marcových volieb teda mnohých neprekvapil. Rusi majú jednoducho radi tvrdých a serióznych chlapov, ktorí sa však nehanbia ukázať aj svoju jemnejšiu stránku. Putin je práve takýmto prezidentom. Práve preto získal viac ako 76 % z celkového počtu hlasov. Ubehlo niekoľko týždňov a dočkali sme sa inaugurácie, ktorá sa konala tento pondelok. Zaujímavosťou bolo, že pozornosť na seba nestrhol len samotný prezident, ale aj jeho nová prezidentská limuzína, ktorá mu bude robiť spoločnosť na cestách.

Nový naleštený čierny stroj tak vystriedal limuzínu od nemeckej automobilky Mercedes, ktorú Putin využíval v minulom volebnom období. Ruský výrobca totiž ponúka kvalitu a solídnu cenu. O tom, že nejde len o narýchlo vyrobené vozidlo, svedčí aj cena vývoja. Ten stál 160 miliónov eur. Limuzína je súčasťou projektu Kortež. Toto slovo znamená v preklade kolóna. Luxusný automobil bude jedným z mnohých vozidiel v rámci tohto projektu.

Plánujú sa totiž ďalšie luxusné stroje, ktoré budú postavené na rovnakom podvozku, meniť sa tak bude iba vnútorný priestor a karoséria. Okrem nekonečne dlhej limuzíny bude vyrobené aj vozidlo typu sedan a model určený na prevoz vyššieho počtu osôb. Putin sa na stroji s poznávacou značkou В776УС77 previezol len na vzdialenosť 200 metrov, keď sa presúval medzi palácmi Kremľa. Šlo teda skôr o prezentáciu. Automobil pútal pozornosť prítomných.

Plánuje sa aj sériová verzia

Nablýskaná limuzína má dĺžku 6,62 metra a je široká rovné dva metre. Ide o prezidentský stroj, takže je logické, že je chránená pancierom. Pod masívnou kapotou sa ukrýva osemvalcový motor s výkonom 600 koní. Ráta sa však aj s variantom, ktorý by sa výkonom približoval k 800 koňom. Samozrejmosťou sú pneumatiky, ktoré by mali umožniť jazdu aj pri prepichnutí. Detailnejšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Ruský výrobca vytvoril stroj, ktorý je na nerozoznanie od limuzín luxusných značiek. Automobil bol vo vývoji od roku 2014. Ruská vláda sa obrátila na domácich výrobcov Sollers, GAZ, KAMAZ a ZiL. Na konštrukcii vozidla sa podieľala aj vývojárska kancelária Porsche Engineering, ktorá ponúka svoje služby aj externým spoločnostiam.

Vozidlá by sa mali dostať aj do sériovej výroby pod značkou Aurus. Samozrejme, budú odlišné od tých prezidentských. Cena sériovej verzie bude vyššia ako základný model Mercedes S. Mala by začínať na sume 133 000 eur.

zdroj: idnes.cz , blesk.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech