Vlastníš iPhone? S veľkou pravdepodobnosťou si bohatý, hovorí štúdia

  • Vlastníci smartfónov s operačným systémom Android pravdepodobne patria medzi tých menej majetných
  • iPhone je naopak telefónom bohatých, toto tvrdia autori zaujímavej štúdie
  • Ak vlastníš telefón s nahryznutým jabĺčkom, tak pravdepodobne patríš medzi nadpriemerne zarábajúce osoby
iphone
flickr
  • Vlastníci smartfónov s operačným systémom Android pravdepodobne patria medzi tých menej majetných
  • iPhone je naopak telefónom bohatých, toto tvrdia autori zaujímavej štúdie
  • Ak vlastníš telefón s nahryznutým jabĺčkom, tak pravdepodobne patríš medzi nadpriemerne zarábajúce osoby

Majitelia iPhonov zbystrite pozornosť! Ak vlastníte tento model telefónu, tak sa pravdepodobne môžete zaradiť medzi nadpriemerne zarábajúcich jedincov. Je to naozaj tak, iPhone je pomerne presným ukazovateľom toho, aká je vaša životná úroveň. Podľa výsledkov štúdie, ktorá bola realizovaná výskumnou organizáciou National Bureau of Economic Research existuje priame spojenie medzi bohatstvom a vlastníctvom iPhonu.

Ak vlastníš iPhoneX, ktorý patrí medzi to najdrahšie, čo sa na poli inteligentných telefónov zrodilo, tak je tu veľká pravdepodobnosť, že si pomerne majetný človek. Na základe výsledkov štúdie je totiž jednoduché predpovedať tvoju životnú úroveň len podľa značky telefónu. Pozor však na to, že sa musí jednať o nový prístroj a nie o bazárový nákup.

iPhone a status idú ruka v ruke

Autori, ktorí štúdiu realizovali tvrdia, že ak niekto v roku 2016 vlastnil model telefónu iPhone, tak bolo možné v 69 percentách prípadoch predpovedať jeho vyššiu životnú úroveň. Tieto výsledky bolo možné presne odhadnúť aj vďaka viacerým ukazovateľom. Napríklad na základe sociálnych postojov, spotrebiteľského správania sa, postoju k mediálnemu obsahu a využívania času.

Značka Apple bola vždy spájaná s luxusom a prémiovou cenou. Všetko to začalo po vydaní prvého iPhonu, ktorý posunul technologický rozvoj o poriadny kus dopredu. Revolučný prístroj zmenil svet mobilných telefónov ako sme ho poznali. Z neforemných „tehál“ s čiernobielymi displejmi sme sa prepracovali ku kovovému prístroju so zaoblenými hranami, ktorý pôsobil nezničiteľne. Na prednej stene prístroja sa nenachádzala typická tlačidlová klávesnica, ale obrovský displej hmýriaci všetkými farbami. Nevídané funkcie boli čerešničkou na torte.

Tento telefón zmenil svet a tomu zodpovedala prémiová cena, ktorá však bola omnoho nižšia než cena súčasnej vlajkovej lode s názvom iPhoneX. iPhone je dodnes pojmom, avšak jeho pozícia už nie je taká neohrozená ako tomu bolo za života Steva Jobsa, ktorý bol motorom spoločnosti. Konkurencia je veľká a ponúka viac muziky za nižšiu cenu. iPhone však navždy zostáva spojený s luxusom a bohatstvom. Možno aj preto zvažujú kúpu extrémne drahého telefónu aj menej majetní ľudia. Chcú jednoducho ukázať, že na to majú.

zdroj: indy100.com , mashable.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech