Vo svete modelingu prežívala hnev a frustráciu. Dnes organizuje pobyty na Sumatre, kde vyzdvihuje ekologické problémy (ROZHOVOR)

  • Počas pôsobenia v modelingu prežívala hnev, frustráciu a nespokojnosť
  • Bývalá modelka Andrea Bagiová svoje šťastie našla v joge
  • Tá ju priviedla až na Sumatru, kde organizuje pobyty o očiste seba, ale aj planéty
Andrea Bágiová
archív Andrea Bagiová
  • Počas pôsobenia v modelingu prežívala hnev, frustráciu a nespokojnosť
  • Bývalá modelka Andrea Bagiová svoje šťastie našla v joge
  • Tá ju priviedla až na Sumatru, kde organizuje pobyty o očiste seba, ale aj planéty

Andrea Bagiová začínala v detských reklamách a ako 17-ročná sa stala členkou jednej z najprestížnejších agentúr Elite Bratislava.

„Keď som začínala, mala som 13 alebo 14 rokov. V takom veku za nás ešte rozhodujú rodičia. Samozrejme, cestovala so mnou mamina, do mojich 18-tich,“ hovorí bývalá modelka. Dodáva, že modeling jej ukázal, že krása je nadhodnotená. Podľa Andrei jej prikladáme väčšiu cenu, akoby sme mali.

Modeling, ktorý po 20 rokoch zavesila na klinec, ju priviedol k joge. Hovorí, že prišla do bodu, kedy začala byť so sebou a so svojím životom nespokojná, hoci žila na krásnom mieste v Mexiku.

„Lepšie a krajšie, to už byť nemohlo, a predsa som sa cítila nenaplnená – vo vnútri som prežívala hnev, frustráciu, nespokojnosť. Hľadala som možnosti, čo urobiť, keď som cítila, že takto to ďalej nedám. Chýbal mi nejaký zmysel života. V modelingu som ho nenašla,“ ozrejmuje Andrea, ktorá po dvoch rokoch odišla z Mexika a vrátila sa na Slovensko.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Bagi (@eco.yoga.yin)

Pre Startitup uviedla, že počúvala svoje srdce a išla cestou, ktorú jej ukázalo. To ju doviedlo aj na učiteľský kurz Yin jogy a na dobrovoľnícky program na Sumatre.

„Pri joge som zistila, že to nie je len cvičenie a opakovanie pozícii s nejakými zdravotnými benefitmi. Postupne mi joga odkrývala svoje tajomstvá. Išlo to cez pocity. Pocity hnevu, ktoré ma sprevádzali už od detstva, sa po hodinách jogy rozplynuli a boli menej časté. Cítila som na sebe, ako mi pomáha, ako som začala byť oveľa pokojnejšia a keď som potom objavila Yin jogu, zamilovala som sa do nej hneď na prvej hodine,“ objasňuje Andrea.

  • Čo Andreu priviedlo na Sumatru
  • Čím sa vyznačujú jej Eco Yoga pobyty
  • Aké prehrešky robia Slováci voči prírode
  • Ako s jogou dosiahneme najlepšie výsledky

Joga ťa priviedla do Indonézie. Na Bali, kde si sa rozhodla pre trénerský kurz Yin jogy. Koncom roka 2019 si sa však rozhodla ísť na Sumatru.

Rok som na Sumatre pôsobila ako dobrovoľníčka s českou neziskovou organizáciou Spolek Prales Detem, ktorá chráni dažďové pralesy a ohrozené druhy divokých zvierat.

Dobrovoľníctvo viedlo k organizácii vlastných pobytov priamo na Sumatre?

Práve na Sumatre som sa rozhodla organizovať Eco Yoga pobyty. Ide o pobyt na krásnom mieste v súostroví Pulau Banyak s dobrovoľníckymi aktivitami, ako je zbieranie naplavených odpadkov na okolitých ostrovoch alebo edukácia hrou miestnych detí o ekologických témach.

Eco yoga vznikla so zámerom podporovať ochranu morského ekosystému v Indonézii.

Pobyty sú zatiaľ pozastavené z dôvodu pandémie a indonézskych nariadení. Čo všetko prinášajú, je to len o cvičení jogy?

Rána sú o vnímaní a stíšení sa. Sú bez slov. Stretnutia za stolom pri ľahkom, výživnom a chutnom vegánskom jedle, večerné debaty pri ohni o ekologických témach – problematika odumierania koralov, komerčného rybolovu či palmy olejnej, ktoré sa dotýkajú aj nás v Európe.

Pobyty nie sú len o očiste seba, ale aj planéty. Obe spolu súvisia.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Eco Yoga Retreat (@eco.yoga.retreat)

Ekologické problémy vyzdvihuješ aj na svojich sociálnych sieťach. Aké najčastejšie prehrešky Slováci voči prírode robia? Čo môžu napraviť hneď teraz?

Uvedomenie si, ako žijeme a aký dopad to má na planétu, je prvý krok. Mala by nastať prvotná zmena. U niekoho nastane skôr, u niekoho neskôr, u niekoho vôbec. Samozrejme, je to komplexný problém. Nie je to len o tom, že budem separovať odpad alebo šetriť vodou a elektrinou.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK