Voda je elixírom večnej mladosti. Zoznám sa s benefitmi, ktoré prináša tvojmu telu

  • Ľudia už od nepamäti hľadajú elixír mladosti, ktorý by zastavil vplyv času na organizmus
  • Majú ho pritom priamo pred sebou a takmer zadarmo. Týmto elixírom je obyčajná voda
  • Tá má neskutočný vplyv na náš organizmus. O jej účinkoch sa môžeš presvedčiť na vlastnej koži
ethan-sykes-222960-unsplash
unsplash.com
  • Ľudia už od nepamäti hľadajú elixír mladosti, ktorý by zastavil vplyv času na organizmus
  • Majú ho pritom priamo pred sebou a takmer zadarmo. Týmto elixírom je obyčajná voda
  • Tá má neskutočný vplyv na náš organizmus. O jej účinkoch sa môžeš presvedčiť na vlastnej koži

Pitie vody zvyšuje hladinu energie a potláča únavu

Naše telo je z väčšej časti tvorené práve z vody. Mozog samotný nie je výnimkou. Nedostatok vody sa prejaví na znížení jeho výkonnosti, čo sa odrazí aj na celom našom tele vo forme únavy. Preto, ak chceš svoju myseľ a telo povzbudiť, pi aspoň každé dve hodiny.

Voda „odplavuje“ prebytočné kilá

Samozrejme, nie doslova, ale vplýva na udržiavanie zdravej hmotnosti. Ako? Voda bojuje s priberaním na viacerých frontoch. Udržiava v kondícii náš metabolizmus, nemá žiadne kalórie a pri dostatočnom pití zapĺňa náš žalúdok a my nemáme potrebu sústavne jesť.

Podporuje detoxikáciu organizmu

Pravidelné pitie vody udržiava náš organizmus čistý. Vďaka hydratácii sa zbavujeme toxínov, buď cez pokožku alebo močením. Obličky zároveň pracujú ako hodinky a my minimalizujeme možnosť vzniku obličkových kameňov.

Omladzuje pokožku celého tela

Drahé krémy sú zbytočné, ak budeš piť dostatok vody. Keďže telo obsahuje okolo 70 % vody, jej udržiavanie na vysokej úrovni nedá šancu tvorbe vrások. Koža sa stáva pevnejšou, pružnejšou a hladkou. Nedostatok vody tvorbu vrások podporuje.

Upravuje trávenie

Ak sa chceš vyhnúť nepríjemnej zápche, mal by si piť dostatok vody. Jej pravidelný prísun zaručí, že tvoje trávenie bude fungovať ako hodinky a vyhneš sa tak mnohým nepríjemným zdravotným problémom.

Pozitívne vplýva na imunitný systém

Silný imunitný systém sa stará o to, že sa nám choroby budú vyhýbať oblúkom, a keď už nejaká prepukne, zbavíme sa jej ľahšie. A práve silný imunitný systém ide ruka v ruke s dostatočným pitným režimom. Voda tiež pomáha bojovať proti chrípke, ba dokonca aj rakovine.

Odstraňuje bolesti hlavy

Ak ťa bolí hlava alebo chrbát a nič nepomáha, skús zvýšiť príjem vody. Tieto nepríjemné stavy môže totiž spôsobovať dehydratácia organizmu. Možno budeš prekvapený výsledkom.

Zabraňuje kŕčom a bolestiam kĺbov

Bolesť kĺbov a kŕče sú veľmi nepríjemné. Príčina pritom nemusí byť len v nedostatku horčíka alebo opotrebení kĺbov. Hydratácia organizmu totiž vplýva na kvalitnú lubrikáciu kĺbov a zároveň maximalizuje elasticitu svalov.

Veľa vody zaručí dobrú náladu

Ak si sa oboznámil s pozitívnymi účinkami vody, tak ľahko zistíš, že tieto zdravotné benefity sa vo výsledku prejavia aj na našej celkovej nálade.V zdravom tele je totiž zdravý duch.

zdroj: mindbodygreen.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech