Volkswagen predstavil kráľovský kempingový automobil s poriadne luxusnou výbavou

  • Automobilka Volkswagen chystá prekvapenie pre všetkých milovníkov dlhých výletov do neznáma
  • Už čoskoro totiž predstaví koncept automobilu s názvom Grand California, ktorý je určený pre milovníkov kempovania
volkswagen
volkswagen
  • Automobilka Volkswagen chystá prekvapenie pre všetkých milovníkov dlhých výletov do neznáma
  • Už čoskoro totiž predstaví koncept automobilu s názvom Grand California, ktorý je určený pre milovníkov kempovania

Kempovanie je pre úzku skupinu ľudí životným štýlom. Možnosť pristaviť si svoj obytný automobil kdekoľvek a stráviť príjemné chvíle na zaujímavých miestach je jednoducho neodolateľná predstava. Aj keď kempingové automobily nie sú také rozšírené ako klasické osobné vozidlá, majú svojich zákazníkov. O tom, že ľudia majú záujem aj o takéto vozidlá, vie svoje aj spoločnosť Volkswagen, ktorá svoj prvý nesmelý pokus na poli kempingových automobilov predstavila už v roku 1988.

Volkswagen California vychádzal z pomerne úspešnej dodávky Transporter T3. O vozidlo bol veľký záujem zo strany milovníkov kempovania. Celkovo sa ho predalo viac ako 160 000 kusov. California sa predáva doteraz. Toto bol však len začiatok. Volkswagen medzitým potichu pracoval na luxusnej kráľovskej Grand verzii. Tú zatiaľ odhalil na obrázkoch, avšak už o pár dní sa chystá jeho oficiálne predstavenie.

Vo vnútri sa ukrýva bohaté vybavenie

Fanúšikovia kempovania sú určite vo vytržení. Volkswagen Grand California totiž ponúka luxus, o akom sa ti ani len nesnívalo. Podobne ako pôvodná Californii, aj nový model vychádza z dodávky. V tomto prípade ako predloha poslúžil model Volkswagen Crafter. Práve vďaka veľkosti chystanej novinky sa tu človek bude cítiť naozaj ako doma.

Pozrime sa však na výbavu, ktorou sa Volkswagen rozhodol rozmaznať budúcich majiteľov. Ako prvá ti určite udrie do očí biela farba interiéru. Je známym faktom, že biela opticky zväčšuje. Priestor tak pôsobí vzdušnejšie. Vo vnútri nájdeš všetko, čo správny milovník domu na kolesách potrebuje. Samozrejmosťou je sporák, kde si uvaríš lahodné pokrmy. Ten je prepojený s malým drezom. Suroviny môžeš umiestniť do chladničky s mrazničkou s objemom 70 litrov.

V strešnej časti sa nachádzajú postele pre deti. Dospelí majú svoj „kútik“ v zadnej časti. Aby toho nebolo málo, je tu aj plnohodnotné WC a umývadlo. Všetko je doplnené odkladacími priestormi a vešiakmi. Vozidlo v sebe ukrýva 110 litrový zásobník vody. Sprchovať sa dá vonku, vďaka prípojke na externú sprchu. Solídna výbava, čo povieš?

Extrémne náročný zákazník si však môže svoj domov na kolesách vylepšiť za príplatok napríklad držiakom na bicykle alebo solárnymi panelmi, ktoré by poskytovali elektrickú energiu. Nedočkavcov poteší fakt, že predaj novinky začne už začiatkom budúceho roka.

Zdroj: carbuyer.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech