Volkswagen prináša v Nemecku novú vlnu šrotovného na diesle. Kupujúci môže získať obrovskú zľavu

  • Po úspešnej vlne šrotovného, ktorú spoločnosť Volkswagen odštartovala minulý rok prichádza ďalšia tsunami
  • Tentokrát je obrovským lákadlom zľava až 10 000 €, ktorú môže získať každý majiteľ staršieho automobilu s naftovým motorom
2015%2F09%2F23%2F29%2Fvwtdiengine.8e40e
flickr
  • Po úspešnej vlne šrotovného, ktorú spoločnosť Volkswagen odštartovala minulý rok prichádza ďalšia tsunami
  • Tentokrát je obrovským lákadlom zľava až 10 000 €, ktorú môže získať každý majiteľ staršieho automobilu s naftovým motorom

Nemecká automobilka Volkswagen spúšťa ďalšiu vlnu šrotovného. Tá prvá prebiehala od augusta 2017 až do júna 2018. Potešia sa hlavne majitelia zastaraných modelov dieselových automobilov, ktorí sa tak môžu dostať k novinkám na trhu za výhodnejšiu cenu. Samozrejmosťou je, že automobilka chce z tejto akcie vyťažiť čo najviac a zarobiť.

Jedná sa tak o win-win situáciu pre obe strany. Majitelia starších vozidiel s naftovým motorom môžu svoje vozidlo ponúknuť spoločnosti Volkswagen. Na základe výberu nového vozidla získajú určitú zľavu. Táto zľava sa môže pohybovať až do výšky 10 000 €. Šrotovné sa týka len starších automobilov, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 1 až Euro 4.

Nevýhodou je to, že výška zľavy sa odvíja od modelu automobilu, ktorý si kúpiš. Na druhej strane však majiteľ starého automobilu nemá zviazané ruky pri výbere. Ak má chuť, môže si kúpiť automobil s benzínovým motorom alebo uprednostniť ten s naftovým motorom. Jeho výber tiež nie je obmedzený len na značku Volkswagen.

K dispozícií sú benzínové alebo dieselové modely značiek, ktoré spadajú pod koncern Volkswagen Group. Môžeš si tak tiež zaobstarať nové modely od značiek Audi, Seat alebo Škoda. Aké sú typické zľavy? Ak si kúpiš mestský automobil Škoda Citigo, získaš zľavu 2 500 €. Ak sa rozhodneš pre drahšiu Fabiu, dostaneš príspevok vo výške 3 500 €. Najvyššiu zľavu dostaneš pri modeli Kodiaq. Tu si môžeš odpočítať až 7 500 € z ceny vozidla.

Niektorí politici vidia za šrotovným iný zámer

Ďalšiu zľavu získajú obyvatelia 14-tich nemeckých miest, ktoré sú najviac postihnuté znečistením ovzdušia. Volkswagen tvrdí, že cieľom šrotovného je zabrániť zákazom vjazdu dieselových automobilov do centier väčších miest. Na druhú stranu chce automobilka zarobiť a zvýšiť predaje svojich noviniek.

Práve toto kritizujú niektorí politici, ktorí za celým šrotovným vidia len obyčajnú túžbu po zisku. Tento postup má taktiež ďaleko k ochrane planéty. Staré vozidlá sú totiž plne funkčné a následne končia na šrotoviskách, kde sa rozoberajú na súčiastky. Toto nie je zrovna ekologický prístup.

zdroj: zavolantem.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech