Volvo prináša horúcu novinku S60 s jednou radikálnou zmenou stratégie

  • Volvo je značka známa vysokým komfortom, bezpečnosťou a fantastickým dizajnom
  • Takmer každý nový model vozidla od švédskeho výrobcu tak budí náležitú pozornosť
  • Výnimkou nie je ani nová verzia modelu S60
pohľad zozadu
volvo
  • Volvo je značka známa vysokým komfortom, bezpečnosťou a fantastickým dizajnom
  • Takmer každý nový model vozidla od švédskeho výrobcu tak budí náležitú pozornosť
  • Výnimkou nie je ani nová verzia modelu S60

Volvo prináša pre milovníkov automobilov ďalšie príjemné prekvapenie. Je ním sedan S60, ktorý ako to býva u švédskej značky zvykom sa pekne vydaril. Nie je to žiaden neforemný kus plechu, len aby sa nepovedalo, ale nádherné dielo šikovných inžinierov. Tí sa pri návrhu inšpirovali čiastočne modelmi V60 a S90. Z prvého si vzali takmer celú prednú časť. Zadná časť automobilu zasa pripomína vyšší model S90.

Chystané vozidlo sa bude vyrábať v Južnej Karolíne v USA. Bude to vôbec po prvýkrát, keď sa bude automobil Volvo vyrábať na území Ameriky. Prvé kusy by sa mali k svojim zákazníkom dostať už koncom tohto roka. Poďme sa však pozrieť na to, čo toto vozidlo ponúka okrem samotného dizajnu. V 21. storočí sa akosi moc nenosia všadeprítomné tlačidlá rozmiestnené na palubnej doske. Hlavným centrom je tak špičkový dotykový displej, kde je všetko pekne usporiadané a okamžite k dispozícii. Vnútorný dizajn v mnohom pripomína kombi V60.

Naftovej verzie sa nedočkáš

Čo sa priestoru týka, tak je ho tu oproti kombi verzii o niečo menej. Strecha sa totiž logicky začína zvažovať omnoho skôr. Prvé modely budú vybavené jedným z dvojice štvorvalcových benzínových motorov o objeme dva litre. Motor T5 bude mať výkon 250 koní a vyššia verzia T6 310 koní. Nasledovať by mali verzie vybavené hybridnými motormi T6 Twin Engine a T8 Twin Engine. Prvý bude mať výkon 340 koní a ten druhý 405 koní.

Volvo bude ponúkať tri verzie vozidiel v rôznych výbavách: R-design, Inscription a Momentum. Bez ohľadu na výbavu je však Volvo S60 perfektne vyvážené po dizajnovej stránke. Cieľom je maximálne prepojenie vozidla s vozovkou a maximálna dynamika. To sa podarilo dosiahnuť znížením podvozku a zväčšením dĺžky oproti svojmu predchodcovi. Automobil má totiž dĺžku 4,76 metra.

Vozidlo je postavené na modulárnej platforme SPA. To, čo robí vozidlá Volvo výnimočnými je však ich orientácia na maximálnu bezpečnosť. V tejto oblasti výrobca neponechal nič na náhodu. Práve preto bola pri výrobe použitá vysokokvalitná a pevná oceľ.

Na ukážku bezpečnosti vozidla automobilka zverejnila test nárazu zozadu pri rýchlosti blížiacej sa k 90 km/h. Automobil obstál na jednotku. Aby bola bezpečnosť vodiča ešte vyššia, boli tu inštalované asistenčné systémy.

Za zmienku stojí určite asistent riadenia, ktorý drží automobil pevne v jazdnom pruhu. Stopercentná funkčnosť asistenta je zaručená do rýchlosti 130 km/h. Dokonalá ochrana pomocou airbagov je samozrejmosťou. Aký bude automobil v reáli ukážu až testy finálnych verzií.

zdroj: youtube.com , cnet.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech