Vstúpte do 60 miliónového domu zakladateľa Qualcommu Andrewa Viterbiho

Lukáš Timko / 7. decembra 2015 / Lifehacking

Zakladateľ Qualcommu Andrew Viterbi predáva svoj luxusný dom v južnej Kalifornii.

 
 
 
Dom, navrhnutý renomovaným architektom Guyom Dreierom, s rozlohou takmer 2,500 metrov štvorcových má veľa moderných prvkov, ako napríklad solárne panely, tenisový kurt, obrovský bazén  a záhradu so suchomilnými rastlinami. Viterbi je známy vynájdením Viterbovho algoritmu, ktorý bol kľúčom k vývoju prijímačov pre smarttelefóny a satelity.

Potom, čo začiatkom roka zomrela jeho žena, dom sa stal preňho príliš veľkým. S 1,500 citrónovníkmi, krásnymi výhľadmi na hory a sochami od Fletchera Bentona je tento dom luxusným rajom.

 

Dom leží na 13,3 hektároch v Rancho Santa Fe, Kalifornia.

1

 

 

Viterbi minul 50 miliónov dolárov na vybudovanie tohto luxusného domu. Dokončený bol v roku 2008. Moderná vstupná hala doplnená veľkou sochou od Fletchera Bentona vás privedie do otvoreného a vzdušného domova.

2

 

Dreier (architekt) navrhol väčšinu nábytku. Kozub zo žuly vyniká ako v obývačke, tak aj v jedálni. Okrem toho vynikne aj schodisko zo skla a ocele.

3

 

Obývačka má 7 metrov vysoký strop, pričom nábytok nie je zahrnutý v cene. V cene sú zahrnuté sochy od francúzskeho umelca Armana a dve ďalšie sochy od Bentona. Viterbi je ochotný vyjednávať s potencionálnymi kupcami o zahrnutí nábytku do celkovej ceny.

4

 

Rodinná miestnosť je vybavená vkusným mramorom, luxusnými pohovkami a svetlými drevenými prvkami. Všetky izby získavajú elektrinu zo solárnych panelov.

5

 

Veľká a jasná kuchyňa je vybavená krásnym bielym nábytkom.

6

 

Každá miestnosť má obrovské okná s úžasným výhľadom na hory a údolia.

7

 

Celé druhé poschodie je venované hlavnému apartmánu, ktorý je vybavený kúpeľnou, obrovským šatníkom a parnou sprchou. Hlavný dom má celkovo štyri spálne.

8

 

Ďalšie dve spálne sa nachádzajú v hosťovskom dome. V izbách sa nachádzajú jasné maľby, ktoré im dávajú hravý nádych.

9

 

Okolie domu bolo navrhnuté architektkou Theresiou Clarkovou. Bazén sa tiahne pozdĺž celého zadného dvora.

10

 

V záhradách nájdete rastliny z južnej Ameriky, južnej Afriky a Austrálie. Rastliny sú suchomilné a tak nepotrebujú veľa vody.

11

 

Nájdete tu aj tenisové a basketbalové ihrisko s krásnymi výhľadmi na hory a údolia.

12

 

Úžasné výhľady, šľachtené trávniky a 1,500 citrónovníkov je veľmi dobre zasadených do prirodzeného terénu.

13

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)