Vybuchujúce jazerá či vraždiace hady. 8 miest, ktorých návšteva môže byť tým posledným, čo kedy urobíš

  • Naša Zem má poriadne nebezpečné lokality
  • Ohrozí ťa tam radiácia, krvilačné kmene i kriminalita
  • Niektoré sú pritom vyhľadávanými turistickými atrakciami
had, chlapec s fúkacou zbraňou, výbuch sopky
Wikimedia Commons/Geoff Gallice & Unsplash/Shaquiel Mckenzie & Wikimedia Commons/Iany 1958
  • Naša Zem má poriadne nebezpečné lokality
  • Ohrozí ťa tam radiácia, krvilačné kmene i kriminalita
  • Niektoré sú pritom vyhľadávanými turistickými atrakciami

Svet je plný fascinujúcich miest od tropických rajov po majestátne štíty hôr. Mnohé z nich sú krásne, pokojné a bezpečné. Jediným rizikom, ktoré tam na teba číha, sú kalórie lokálnych špecialít.

Potom sú tu ale lokality, kde ti poriadne stuhne krv v žilách. Pritom nemusíš ani vyraziť do vojnovej oblasti, aby na teba za každým rohom číhalo nebezpečenstvo.

Stačí ísť do plážového mestečka, kde mladí vyrážajú za nočným životom a lacným kokteilmi, alebo k jazeru, po ktorom sa denne premávajú vyhliadkové lode. 

Jazero Kivu

Jazero, o ktoré sa delia Konžská demokratická republika a Rwanda, je nádherné. Jeho hlboké smaragdovo zelené vody, ktoré sa občas lesknú ako diamant, sú na niektorých miestach obklopené čarovnými horami.

Ako píše portál Visit Rwanda, jazero je veľkým magnetom na turistov. Tí húfne putujú do mestečiek na jeho brehoch, v ktorých nechýbajú hotely, trendy bary či dokonca piesočnaté pláže. V jazere si môžu dokonca zaplávať alebo ho preskúmať loďou.

Aký je pri ňom teda problém? Iba ten, že sa v podstate budeš plaviť po časovanej bombe. V spodných úrovniach jazera sa totiž, podľa portálu BBC, vo veľmi veľkých množstvách nachádzajú oxid uhličitý a metán, ktorý je celkom výbušný.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: The Guardian, Travel and Leisure, Survival International, Smithsonian, Atlas Obscura, Atlas of Humanity, NY Times, CNBC, BBC , Guinness World Records,, Nuclear Engineering International, Statista, Travel.state.gov, Grunge, Visit Rwanda, BBC , Africa News, Global Alliance of National Parks, Pablooh, The Guardian

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá