Vybudoval drogové impérium z detskej izby, denne zarobil aj 100-tisíc eur. Predávať drogy je neuveriteľne jednoduché, tvrdil

  • Maximilian Schmidt je dnes známy hlavne pod prezývkou „Shiny Flakes“
  • Obrovské drogové impérium riadil zo svojej malej detskej izby
  • Aký je vlastne príbeh násťročného drogového baróna?
shiny flakes
Maximilian Schmidt, Facebook/Shelfd a YouTube/Netflix/Reprofoto
  • Maximilian Schmidt je dnes známy hlavne pod prezývkou „Shiny Flakes“
  • Obrovské drogové impérium riadil zo svojej malej detskej izby
  • Aký je vlastne príbeh násťročného drogového baróna?

Maximilian Schmidt bol len tínedžerom, keď v nemeckom Lipsku rozbehol zo svojej detskej izby jedno z najväčších drogových impérií vôbec. Nedávno vyšiel na Netflixe dokumentárny film s názvom Shiny Flakes: The Teenage Drug Lord, ktorý autenticky opisuje celý Maximillianov príbeh.

V roku 2015 ho úrady zatkli a v jeho izbe našli viac ako 100 kíl drog, od marihuany a kokaínu až po pervitín a extázu. Toto je príbeh o jednom z najväčších drogových barónov v histórií Nemecka.

Začiatky jeho kariéry

Všetko to začalo ešte počas roku 2013, kedy mal Maximilian Schmidt iba 18 rokov. Ako tínedžer nebol veľmi spoločenský, a tak väčšinu času trávil vo svojej malej detskej izbe. V dome žil so svojou matkou a nevlastným otcom, ktorí oňho neprejavovali takmer žiaden záujem, ako uvádza portál Distractify.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Maximilian Schmidt (@maximilianschmidtofficial)

Maximilian trávil množstvo času za počítačom, a tak sa dal jedného dňa do reči s anonymom, ktorý mal prezývku „dummes schwein“. Za celú noc prebrali množstvo tém, no nakoniec sa dostali k drogám, o ktorých Maximilian v tom čase ešte nič netušil.

Ako zvedavý a znudený tínedžer začal skúmať, aký je online trh s drogami, čo všetko ilegálne stránky ponúkajú, akých majú dodávateľov, ako sú produkty doručené a podobne. Vtedy však ešte ani on sám nemohol vedieť, že jeho doména s drogami bude tou najvyhľadávanejšou vôbec.

Postupom času prišiel Maximilian na to, že predávať drogy v online priestore je neuveriteľne jednoduché, a preto si založil vlastnú už spomínanú doménu s názvom „shiny flakes“.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Shiny Flakes: The Teenage Drug Lord, Distractify, The Cinemaholic, DW, Vice

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá