Výlet do Silicon Valley? Tu je pár miest, ktoré nesmieš minúť!

Martin Bohunický / 11. októbra 2015 / Lifehacking

Než k nám zo Silicon Valley doputoval iPod, či prvá tlačiareň od HP, oblasť medzi San Franciscom a San Jose bola vysadená ovocnými stromčekmi.

 

Minulosť je však za nami, súčasné a nasledujúce generácie počítačových firiem zapĺňajú tento priestor rýchlejšie, ako dokážeš povedať “predražená konfera”. Ak sa chystáš na výlet do Silicon Valley, pripravil som ti menší zoznam miest, ktoré musíš navštíviť. Je to mix toho, čo Silicon Valley predstavuje dnes a toho, čo bolo významné v jeho začiatkoch.

Mnohé tieto miesta sú však súkromné, vrátane niekoľkých garáží. Takže bacha na Karla Vlacha. 

 

Poďme na to.

 

Facebook campus

 

 

Do Facebook campusu sa len tak ľahko nedostaneš, no aj okolie stojí za to. Turisti sa s gigantickým páčikom v priľahlom Menlo Parku fotia častejšie, ako so svojim psom.

 

Keď už si tam, pozri sa na páčika z druhej strany

 

 

Facebook prebral campus po spoločnosti Sun Microsystem. Práve jej logo zostalo na druhej strane a je peknou pripomienkou toho, ako firmy v Silicon Valley prichádzajú a odchádzajú.

 

Google Campus

 

 

Jediná technologická firma s kolekciou sladkostí je nečakane Google. Rovnako sa môžeš prejsť po Google Gate Bridge, ktorý spája jednotlivé budovy v campuse. No na obed zadarmo v Googleplexe zabudni.

 

Buck’s of Woodside

 

 

Milá reštaurácia sa pýši tým, že tu vzniklo viacero významných firiem. Podľa majiteľa dokonca prvá verzia PayPal a prototypy Tesla. Logicky mi z toho vychádza jedine to, že Elonovi tu asi chutí.

 

Garáže

 

 

Ak sa zaujímaš o startupy, iste vieš, že väčšina dnešných gigantov vznikla v garáži. Pri návšteve Silicon Valley určite navštív najmä garáže, kde vzniklo HP, Google, či Apple.

 

Computer History Museum

 

 

Múzeum umiestnené v strede Silicon Valley prechádza naprieč celou históriou počítačov. Môžeš si tu stále zahrať legendárny Pong.

 

Sand Hill Road

 

 

Asi najslávnejšia ulica Silicon Valley. Na prvý pohľad tu je len pár kancelárií, no nezriedka tu stretneš nejakého toho investora, ktorý nemá kam dať pár sto miliónov. Prakticky každý technologický gigant dostal peniaze od niekoho zo Sand Hill Road.

 

Apple Campus Store

 

 

Apple Store si asi už niekedy videl, tento je ale výnimočný. Je to jediné miesto na svete, kde môžeš kúpiť Apple produkty ako tričká, či zápisníčky.

 

Hangar One

 

 

Pôsobivé a gigantické miesto. Prečo je také veľké? Pretože bolo domovom jednej z najväčších vzducholodí na svete – USS Macon. Dnes vlastní toto miesto NASA, ktorá tu prevádzkuje aj malé múzeum.

 

Coupa Cafe

 

 

Máš nápad? Poď sem! Ľudia v Silicon Valley túto kaviareň milujú. Vznikajú tu neustále nové nápady, testuje sa tu, hľadá sa feedback, vznikajú spolupráce. Je fakt problém nájsť tu voľný stôl.

 

165 University Ave

 

 

Na prvý pohľad úplne obyčajná budova, známa je však pod názvom “The Lucky Office”. Bola prvou kanceláriou Google a domovom Paypal. Pred Googlom tu sídlil Logitech. Kto tu pracuje, ten tu uspeje!

 

Winchester Mystery House

 

 

Ak poznáš zbraň Winchester, rodina vynálezcov si v Silicon Valley postavila honosný dom. Sarah Winchester tu však vydržať nedokázala – vraj ju tu chodili strašiť duchovia tých, ktorí zomreli zbraňou jej rodiny. Veľmi zvláštny dom plný podivností, kde údajne straší. Máš dosť odvahy?

 

zdroj: businessinsider.com 

Pridať komentár (0)