Vysokoškoláčke zaručil jediný status na LinkedIn skvelú stáž v Microsofte

  • Niekedy stačí naozaj pár ťuknutí do klávesnice a stane sa zázrak
  • Príbeh vysokoškolskej študentky znie úplne neuveriteľne
  • Jej status si všimol sám CEO Microsoftu, Satya Nadella, a ocenil jej odvahu
linkedin
facebook.com
  • Niekedy stačí naozaj pár ťuknutí do klávesnice a stane sa zázrak
  • Príbeh vysokoškolskej študentky znie úplne neuveriteľne
  • Jej status si všimol sám CEO Microsoftu, Satya Nadella, a ocenil jej odvahu

Byť odvážnym sa naozaj vyplatí. Práve týmto pravidlom sa riadila študentka Akosua Boadi-Agyemang, ktorá sa rozhodla zverejniť status na sociálnej sieti LinkedIn. Za odvahu dostala gratuláciu priamo od CEO Microsoftu, Satyu Nadellu. Všetko sa stalo koncom minulého novembra, kedy sa študentka univerzity v Miami rozhodla na sociálnu sieť zverejniť pomerne krátky, ale o to odvážnejší status s tým, že by privítala nejakú stáž.

Tento príspevok by sa určite stratil medzi ďalšími tisíckami, keby do neho nezakomponovala aj riaditeľa sociálnej siete LinkedIn, Jeffa Weinera. „Vždy mi hovorili, aby som bola smelá. Dúfam, že mi to niekedy pomôže dosiahnuť moje ciele,“ úprimne napísala v príspevku, ktorý sa okamžite začal šíriť. Jednoducho virálny hit. Ubehli tri mesiace od uverejnenia príspevku a stal sa zázrak. Odpovedali jej a už toto leto bude pracovať priamo vo svojej vysnívanej firme – v Microsofte.

S touto radostnou novinou sa samozrejme podelila s celým svetom a na na jej nadšený príspevok odpovedal aj sám Satya Nadella. V príspevku jej poďakoval za zdieľanie svojho príbehu a motiváciu ostatných. Samotná študentka nezostala nič dlžná a na Microsoft nedá dopustiť. Keďže vyrastala v Botswane, kde o moderných technológiách môžu len snívať, Microsoft jej veľmi pomohol. Práve vďaka využívaniu Wordu sa naučila písať a využívať počítač.

študentkaZobraziť celú galériu (1)
zdroj: linkedln.com

„Bola to technologická spoločnosť, ktorá sa stala cenovo dostupná,“ nešetrila chválou študentka. Ako sa jej vo firme bude páčiť, to sa určite dozvieme z jej nadšených statusov. Možné je však všetko, dokonca aj to, že Microsoft si odvážnu študentku nechá na plný pracovný pomer.

Tento príbeh opäť raz potvrdil, že odvážnym naozaj šťastie praje. Preto ak už dlhšie premýšľaš o niečom, čo by si chcel urobiť, ale vnútorný hlas ti hovorí opak, tak by si sa mal započúvať a urobiť prvý krok. Práve za samotným strachom mnohokrát stoja tie najväčšie prekvapenia, ktoré ti život dokáže priniesť.

zdroj: businessinsider.com , llinkedin.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK