Vysokoškolský profesor predal Googlu za 5 rokov už 2 startupy

Ľudovít Nastišin / 9. mája 2015 / Biznis

Pred pár dňami Google prehltol ďalší startup – Timeful, inteligentný kalendár a aplikácia na manažovanie času. Tento obchod sa udial ani nie rok po tom, ako bol Timeful spustený. Zaujímavosťou je, že chlap stojaci za týmto projektom predal Googlu už svoj druhý startup.

 

Yoav Shoham, spoluzakladateľ Timeful, už v roku 2011 predal svoj prvý startup a to tak isto Google-u. Ten sa volal Katango a slúžil na organizovanie priateľov na sociálnych sieťach. Spoločnosť získala funding 5 miliónov dolárov a podľa Crunchbase ju Google pretavil do svojej vtedy ešte novej Google+ sociálnej siete. Shoham je expertom v umelej inteligencii a je profesorom v oblasti výpočtovej techniky na Stanforde, kde bol Google kedysi vytvorený a nie je to nijak zvlášť ďaleko od jeho terajšieho hlavného sídla. Jeho profil na stránke Stanfordu uvádza, že “pracoval na viacerých oblastiach umelej inteligencie, temporálneho uvažovania, nemonontónnej logiky a teórii zdravého rozumu”.

 

 

V Google pôsobil ako zamestnanec na čiastočný úväzok až do roku 2014 a podľa jeho LinkedIn profilu opisuje túto skúsenosť ako obdobie, kedy sa snažil “nič nepokaziť a možno vytvoriť aj niečo užitočné”. Jeho posledný projekt, Timeful, využíva technológiu na pomoc spotrebiteľom pri manažovaní ich času. Aplikácia si zaznamenáva “vaše správanie a návyky a intelignetne vám navrhne čas, kedy máte čo urobiť a to ju robí unikátnou”.

Táto technológia by sa mohla Google-u hodiť, pretože aj on vyvíja dosť podobný “prediktívny” kúsok so službou Google Now. Obchod bol oznámený na Google Gmail blog, avšak nebolo spomenuté, koľko ho to stálo. Timeful získal podľa Crunchbase od investorov Khosla Ventures a Kleiner Perkins Caufield & Byers 7 miliónov dolárov.

 

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

Zdroj: businessinsider.com 

Pridať komentár (0)