Vytvorili ho, aby zbavil ľudí závislosti na smartfónoch. Jeho vlastnosti zarezonovali celým trhom

  • Americký startup Light stojí za vznikom jednoduchého telefónu Light Phone.
  • V porovnaní s modernými smartfónmi disponuje iba základnými funkciami.
  • Tvorcovia chcú ľudí naučiť žiť bez neustáleho sledovania obrazoviek.
zdroj: indiegogo.com
  • Americký startup Light stojí za vznikom jednoduchého telefónu Light Phone.
  • V porovnaní s modernými smartfónmi disponuje iba základnými funkciami.
  • Tvorcovia chcú ľudí naučiť žiť bez neustáleho sledovania obrazoviek.

Keď sa v máji minulého roku na trhu s mobilmi objavil tento minimalistický telefón, zariadenie bolo schopné iba jednej veci – telefonovania. Vďaka startupu Light, ktorý vznikol už v roku 2014 a za ktorým stoji dvojica brooklynských dizajnérov, uzrel svetlo sveta tzv. „dumb phone“ Light Phone, presný opak dnešných smartfónov.

Cieľom startupu bolo vytvoriť telefón, ktorý nebude zbytočne zaťažovať svojich používateľov nekonečnými notifikáciami z Instagramu, Facebooku či Snapchatu. Kedže disponoval iba možnosťou telefonovania, ľudia si tak podľa slov tvorcov „mohli naozaj užívať svoj život“.

Po 2 rokoch dostane Light Phone aktualizáciu vo forme Light Phone 2. Ako už z názvu vyplýva, druhá generácia Light Phone bude disponovať až dvoma hlavnými funkciami. Po klasickom telefonovaní dokáže posielať aj SMS správy.

Okrem týchto dvoch funkcií sa v telefóne bude nachádzať aj budík a fyzické tlačidlá. Samozrejmosťou bude aj kompatibilita so 4G, Wifi a GPS. Kapacita batérie bude iba 500 mAh, ale vďaka použitiu E-Ink displeja s nízkou spotrebou tak určite nebude nabíjanie každodennou záležitosťou.

The Light Phone 2 bude k dispozícií v dvoch farebných prevedeniach, v bielej a čiernej. Veľkosťou sa vyrovná bežným kreditným kartám a vďaka hrúbke iba 6.5 milimetrov sa bez problémov vtesná do vrecka nohavíc či dokonca väčšej peňaženky. Celková váha zariadenia by mala byť iba 60 gramov.

Cena, za ktorú si je možné tento telefón objednať prostredníctvom crowdfundingovej stránky Indiegogo, sa pohybuje okolo 325 €. Momentálne je ale možné si Light Phone 2 zadovážiť za zníženú cenu na úrovni 200 €. Podľa slov spoločnosti si zákazníci môžu začať užívať svoje minimalistické telefóny už začiatkom budúceho roku.

zdroj: businessinsider.com / indiegogo.com / theverge.com

Najnovšie video