Vyžiješ tu aj zo slovenského platu. TOP exotické destinácie na prácu z domu

  • Kde sa oplatí cestovať za lacným životom?
  • Aké sú očakávania vs. realita home officu v exotike
Práca na diaľku v exotike - top destinácie
Unsplash/Evan Krause/Yasmina H
  • Kde sa oplatí cestovať za lacným životom?
  • Aké sú očakávania vs. realita home officu v exotike

Počas pandémie nariadila väčšina firiem prácu z domu. Obrovský počet zamestnancov tak vystriedal prostredie kancelárie za pohodlie domova, čo nebol až tak zlý nápad.

Ale prečo pracovať z domu, keď je možnosť vycestovať a užívať si život digitálneho nomáda niekde na krásnej pláži? Či sa medzi nich radíš aj ty alebo túžiš len tak vycestovať niekam do exotiky, máme pre teba pár skvelých tipov.

Home office vystriedal nový cestovateľský trend

Ako uvádza Forbes, práca na diaľku pomohla zachrániť situáciu na trhu. Niektoré veľké spoločnosti vďaka tomu netrpeli, práve naopak. Darilo sa im ešte viac.

Podceňovaný masový „experiment“ vykonávania pracovných činností z domu bol zrazu veľmi úspešným a všetci si tento typ práce veľmi rýchlo obľúbili.

Ak ti život umožňuje pracovať z domu, svet poskytuje rôzne úžasné exotické destinácie, kde môžeš nasávať nové kultúry, spoznávať miestne tradície a krásy tamojšej prírody.

„Počas cestovania je môj bežný deň zakaždým iný. Preto nomádenie tak veľmi milujem. Pri práci z domu alebo z kancelárie sa dni zlievajú do jedného a človeka často ubíja stereotyp… a to pri práci na cestách nehrozí,“ spomína na život v exotike cestovateľ a webový dizajnér Peter Kincel.

Ak si môžeš svoju prácu nosiť so sebou a doma ťa nič nedrží, ponúkame ti pár tipov na krajiny, kde si môžeš užívať teplo a more celý rok a stačí ti na to plat od slovenského zamestnávateľa.

Kam sa oplatí cestovať?

Pri zostavovaní zoznamu boli zohľadnené viaceré kritériá, ktoré sme vyhľadali za teba a nemalo by sa na ne zabúdať pri výbere ideálneho miesta pre prácu na diaľku:

  • Priaznivé klimatické podmienky
  • Nízky priemerný rozpočet
  • Primerané náklady na ubytovanie
  • Ceny lokálnych reštaurácií a potravín
  • Historické pamiatky a kultúra

Ostrov Svätá Lucia, Karibik

Malý ostrovný štát v Karibskom mori je výnimočným miestom pre všetkých cestovateľov a pracujúcich, ktorí netúžia platiť veľké mesačné sumy za živobytie. Na základe údajov prieskumu Zenefits, na denné prežitie ti tu stačí okolo 30 eur aj s ubytovaním.

Svätá Lucia disponuje prijateľným podnebím s najvyššou priemernou teplotou do 25 °C. Takže ti nič nebráni v práci a nasávaní miestnej klímy.

Bývanie v 1-izbovom apartmáne v centre mesta stojí v priemere okolo 480 eur. Mimo centra, bližšie k pobrežiam alebo prírode, stojí mesačný nájom v prepočte 305 eur.

Jedlo v klasickej reštaurácii stojí zhruba 5,50 eur. Za také pollitrové pivko v lokálnej krčme zaplatíš v prepočte 1,80 eur, espresso alebo cappuccino ťa vyjde približne 2,50 eur.

Práca na diaľku v exotike - top destinácie
zdroj: Unsplash/Omar Eagle-Clarke

Základné suroviny sú tu o niečo drahšie ako u nás – 1 kg banánov (2,30 eur), 1 kg zemiakov (5 eur), mlieko (1,40 eur) alebo ryža (1,60 eur). No v celkovom súčte spoločne s nájmom tu dokážeš prežiť aj so sumou 900 € mesačne.

Obľúbenými turistickými miestami sú dve spiace sopky, Malý a Veľký Piton. Z prírodných krás disponuje ostrov taktiež vodopádmi La Tille. Voda silným prúdom padá cez veľkolepé kaskády až do jazera uprostred očarujúcej prírody, čo by si nemal nechať ujsť žiadny návštevník ostrova.

Ostrov Curaçao, Karibik

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Forbes, Zenefits, Numbeo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá