Vzostup Facebook Video zatiaľ bez pádu

  • Video na Facebooku má miliardu pozretí denne, YouTube zas komunite umožní posielať autorovi peniaze. Apple po obrovskom úniku fotiek celebrít zlepšil bezpečnosť iCloudu. A celé to dnes zakončíme „budíkom,“ ktorý budí hlasom neznámej živej osoby.
image_1410199565.jpeg
  • Video na Facebooku má miliardu pozretí denne, YouTube zas komunite umožní posielať autorovi peniaze. Apple po obrovskom úniku fotiek celebrít zlepšil bezpečnosť iCloudu. A celé to dnes zakončíme „budíkom,“ ktorý budí hlasom neznámej živej osoby.

Facebook Video ide hore

50 % nárast od mája do júna a miliarda pozretí denne. To nie sú zlé čísla, už vôbec nie vzhľadom k tomu, že FB sa začal videu poriadne venovať len nedávno. A venuje sa naďalej, aktuálne sa napríklad rovno pri každom videu začne ukazovať počet pozretí.

65 % views ide z mobilov. Po formálnej stránke za pekné čísla určite „môže“ autoplay, ktorý sa objavil nielen v mobilných appkách, ale aj na webe. Po obsahovej stránke zas za úspechom stojí napríklad Ice Bucket Challenge, ktorý si práve na FB našiel svoj domov.

Aby sme čísla dostali do kontextu, YouTube mal už v roku 2012 4 miliardy pozretí denne a určite odvtedy násobne narástol. V tomto priamom porovnaní FB nemá šancu, tempo rastu ale nasadil dobré.

YouTube má Fan Funding

Páčilo sa vám niekedy video (či celý kanál) až tak, že by ste autora radi odmenili nielen lajkom, ale aj drobnými na pivo? Ak áno, ste ideálnymi užívateľmi novinky YouTubu s názvom Fan Funding.

Jedným klikom môžete autora podporiť 1 či 5 dolármi alebo zadať vlastnú sumu. K príspevku dostanete možnosť pridať komentár, ktorý sa potom objaví pod videom so špeciálnym odznačikom.

Fan Funding spustili zatiaľ v Austrálii, Japonsku, Mexiku a v USA. Z každej almužničky si vezme fixne okolo 20 amerických centov+5 % zo sumy, ktorou prispievate.

Apple vylepšil bezpečnosť iCloudu

Po Fappeningu sa oči sveta logicky upierali na Apple (teda okrem uniknutých fotiek, na tie sa upierali asi viac) s otázkou: „Môže sa to isté, čo sa stalo celebritám, stať každému užívateľovi služby?“ Apple bol ticho, bránili ho ale technické servery. Tie vysvetľovali, že za únik nemôže technický problém, ale slabé heslá jednotlivých celebrít.

Teraz ale prijal hneď dve nové opatrenia. Prvým sú rozšírené e-mailové notifikácie spojené s aktivitou na iCloude, ktorá je podozrivá a bežne slúži k phishingu. Druhým je posilnená dvojstupňová ochrana účtu.

Wakie – sociálna sieť pre tých, ktorí chcú budiť iných (alebo byť budení)

Na „trhu“ s budiacimi aplikáciami sú bežné budíky v peknom dizajne či smart-budíky. Budík, cez ktorý vás zobudí telefonátom nejaký cudzinec, tu ale ešte nebol.

Wakie je vlastne taká sociálna sieť, kde sú na jednej strane Wakies (volajúci) a Sleepyheads (tí, ktorých treba zobudiť). V nastavenom čase vám telefón zazvoní a na minútu sa v ňom ozve hlas cudzinca (vraj vždy opačného pohlavia, ako je to vaše).

Do aplikácie sa prihlasuje telefónnym číslom, avšak jednotliví užívatelia ich nevidia. Ak na nastavený čas nie je k dispozícii žiaden Wakie, všetko zachráni automatický telefonát. Aby ste nemuseli platiť horibilné sumy operátorovi, prebiehajú telefonáty po internete.

Wakies potom za zobudenia dostávajú bodíky. Prečo to všetko vyskúšať? Len tak, pre srandu, je to zadarmo. Pre AndroidWindows Phonea o chvíľku aj pre iOS.

Zdroj: visibility

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá