YouTube mal výpadok a milovníci videí sa húfne presunuli na Pornhub

  • Čo sa stane, keď vypadne jedna z najpopulárnejších stránok na svete?
  • Ako sa zachová publikum?
  • Podľa najnovších štatistík nájde uvoľnenie na Pornhube
pornhub
pornhub
  • Čo sa stane, keď vypadne jedna z najpopulárnejších stránok na svete?
  • Ako sa zachová publikum?
  • Podľa najnovších štatistík nájde uvoľnenie na Pornhube

V 21. storočí spôsobujú paniku u ľudí nielen prírodné katastrofy a vojnové konflikty. „Vyspelý“ západný svet panikári dokonca aj z výpadku webových stránok. Presne toto sa stalo v utorok v prípade YouTube, ktorý vypadol úplne bez varovania. Keďže sa jedná o jednu z najpopulárnejších stránok na webe, bolo logické, že nefunkčnosť stránky spôsobí poriadnu paniku medzi konzumentmi video obsahu.

grafZobraziť celú galériu (2)
zdroj: pornhub insights

Presne tak sa aj stalo. Web jednoducho nenabiehal, zobrazovala sa len prázdna biela stránka alebo chyba servera. Podobne s správala aj aplikácia YouTube pre mobilné telefóny. Výsledok? Panika. Najpopulárnejší web s videami bežne nepadá, a tak tento jav poriadne prekvapil. Ako prekoná moderné obyvateľstvo rozmaznané obrazovkami tieto ťažké časy? Napríklad sledovaním obsahu pre dospelých.

Kde inde sa dá uvoľniť napätie lepšie ako na Pornhube?

Nastal tak húfny presun na najpopulárnejšiu webstránku s obsahom pre dospelých Pornhub. Toto samozrejme nemohlo zostať bez povšimnutia pracovitých analytikov, ktorí už mnohokrát prišli so zaujímavými zisteniami. Ľudia dnes jednoducho filmy s hviezdičkou sledujú, aj keď to verejne nikto neprizná. Počas výpadku YouTube sa teda udiala nasledovná vec. V utorok večer sa začal podozrivo zvyšovať počet návštevníkov stránky Pornhub. O deviatej večer to bolo už o 12 % užívateľov viac v porovnaní s normou.

štatistikaZobraziť celú galériu (2)
zdroj: pornhub insights

V tomto čase sa totiž začali množiť správy, že YouTube nefunguje. O hodinu neskôr bola návštevnosť o 21 % vyššia, pretože ľudia si uvoľňovali napätie práve pozeraním horúcich videí. Po tom, čo bolo YouTube okolo polnoci opäť obnovené ,začali ľudia postupne Pornhub opúšťať. Návštevnosť dokonca klesla pod priemer.

Pornhub je veľmi dobrým ukazovateľom toho, čo sa deje vo svete a ako na to ľudia reagujú. Zaujímavý jav sa stal počas falošného poplachu, kedy mala  byť na Havaj vystrelená balistická strela. Po oznámení tejto horúcej novinky návštevnosť Pornhubu poklesla o 77 %, avšak po tom, čo guvernér oznámil, že nebezpečenstvo nehrozí sa vrátila opäť do normy. Ľudia pravdepodobne pri hroziacom riziku opustili svoje počítače a hľadali úkryt. Po tom, čo nebezpečenstvo pominulo sa rozbehli „dokončiť“ rozrobené veci.

zdroj: mashable.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech