Youtuberka Rachell „Valkyrae“ Hofstetter uspela vo svete počítačových hier aj napriek predsudkom

  • Herný streaming je v súčasnosti veľmi populárnou formou zábavy pre všetky vekové kategórie
  • Tento svet je ovládaný mužmi, avšak sem tam na nepriateľské územie zablúdi aj osoba nežnejšieho pohlavia
  • Príkladom je Rachell "Valkyrae" Hofstetter, ktorú dnes sleduje hlavne mužské publikum
youtuberi
Rachel Hofstetter
  • Herný streaming je v súčasnosti veľmi populárnou formou zábavy pre všetky vekové kategórie
  • Tento svet je ovládaný mužmi, avšak sem tam na nepriateľské územie zablúdi aj osoba nežnejšieho pohlavia
  • Príkladom je Rachell "Valkyrae" Hofstetter, ktorú dnes sleduje hlavne mužské publikum

Je mladá, krásna, so žiarivým úsmevom. Jej Meno je Rachell „Valkyrae“ Hofstetter a teší sa obrovskému záujmu mužského publika. Nie je to však modelka a už vôbec nehrá vo filmoch pre dospelých. Táto mladá 26-ročná slečna totiž obsadila malý kúsok sveta, ktorý patrí takmer výsostne mužom. Je to fantastický svet počítačových hier. Hovorí sa, že muži sú večné deti a hrajú sa radi. Aj to je jeden z dôvodov prečo sú počítačové hry tak veľmi obľúbené práve u mužského publika.


V súčasnosti je situácia trošku iná a čaru počítačových hier nedokážu odolať ani niektoré príslušníčky nežného pohlavia. Hry majú určité čaro, človek pri nich vypne a presunie sa do fantastických svetov plných dobrodružstiev. Popularita virtuálnej zábavy je na historickom maxime. K tomu prispievajú aj mnohí youtuberi, ktorí neúnavne streamujú každú lepšiu hru, ktorá príde na trh. Čuduj sa svete, streamovanie hier je jednou z najvýnosnejších aktivít na YouTube, hneď po videoklipoch známych interpretov.

Mužské publikum ju „žerie“

Množstvo top youtuberov si tak mesačne príde na pekný obnos peňazí. Herných youtuberiek je ako šafranu, avšak situácia sa pomaly mení vďaka masívnemu nárastu milovníčok počítačových hier. Preraziť v tomto mužskom svete je veľmi náročné. Na ženu, ktorá miluje hranie hier, sa totiž pozerá cez prsty. Niet sa čomu čudovať. Ženské youtuberky totiž výsostne kraľujú v oblasti kozmetiky a módy. To je svet, do ktorého sa len máloktorý muž odváži alebo ho táto oblasť zaujíma.

Rachell „Valkyrae“ Hofstetter však predsa len na mužské územie vstúpila a aj napriek predsudkom uspela. Začala so streamovaním obľúbených RPG hier cez službu Twitch. Popri tom pracovala v predajni počítačových hier a študovala na vysokej škole. Práve vďaka svojej práci objavila lásku k hrám. S súčasnosti je pre ňu hranie hier prácou na plný úväzok. Venuje sa jej už tri roky.

Vďaka viacerým zdrojom príjmov splatila dlhy svojej matky, začala podnikať v oblasti starostlivosti o deti a ešte jej aj zostáva na pohodlné platenie nájmu a život v drahej Kalifornii. Mladá žena je obľúbená hlavne u mužského publika. Situácia sa však zmenila po tom, čo do svojho programu zaradila extrémne populárnu online FPS hru Fortnite: Battle Royale koncom decembra minulého roka. Tú začala streamovať prostredníctvom YouTube. Táto hra je pravdepodobne veľmi obľúbená u ženského publika. Vzrástlo totiž trojnásobne.

Streamovanie má však aj svoju temnú stránku, hlavne ak ide o ženu. Rachell si uvedomuje, že mnoho mužov ju sleduje práve preto, že je žena. Stretla sa aj so sexistickými poznámkami a dokonca s otravným fanúšikom, ktorý ju online obťa. Toto však k online svetu patrí. Naopak, tešia ju pozitívne reakcie publika, ktorých je viac, ako tých negatívnych. Niektorým dokonca sledovanie jej videí pomáha pri depresii alebo úzkosti.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK