Z bývalého najnebezpečnejšieho mesta sveta je dnes vyhľadávané turistické miesto

  • Minulosť je preč a s ňou aj nevábny titul, ktorý držalo kolumbijské mesto Medellín
  • Pablo Escobar, ktorý v tomto meste vládol, z neho totiž spravil vojnovú zónu
  • Dnes sa trojmiliónový Medellín teší veľkej obľube turistov a ulice mesta žijú pestrým životom
medellín
flickr.com
  • Minulosť je preč a s ňou aj nevábny titul, ktorý držalo kolumbijské mesto Medellín
  • Pablo Escobar, ktorý v tomto meste vládol, z neho totiž spravil vojnovú zónu
  • Dnes sa trojmiliónový Medellín teší veľkej obľube turistov a ulice mesta žijú pestrým životom

Krvavá vláda Pabla Escobara sa skončila v roku 1993, keď obávaného drogového kráľa zneškodnili bezpečnostné zložky pri jeho pokuse o útek po strechách domov. Mesto si tak pod dlhom čase konečne vydýchlo a život sa vrátil do starých koľají. Násilie, prestrelky, zbrane a drogy urobili z kľudného mesta najnebezpečnejšie miesto sveta. Dnes je to však úplne inak a v uliciach mesta sa premávajú turisti z celého sveta. Minulosť však úplne nevymažeš a nad mestom sa aj o desiatky rokov neskôr vznáša tieň drogového kráľa.

Mesto kávy a temnej histórie

Mesto nekonečnej jari, ako sa Medellín nazýva práve vďaka ideálnemu počasiu, sa stáva miestom, ktoré navštívi každý, kto má rád príjemné prechádzky, nočný život a kvalitnú kávu. Mesto však toho skrýva omnoho viac. Je tu mnoho nádherných miest, ktoré stoji za to navštíviť.

Skutočnosť je však taká, že keby nebolo Pabla Escobara mesto by navštevovalo menej turistov než je tomu dnes. Miestni túto situáciu využívajú a ponúkajú mnohé produkty spojené s Pablovým menom. Nájdeš tu dokonca okružnú jazdu, ktorá ťa prevedie miestami, kde slávny drogový kráľ pôsobil. Cena je príjemných 45 €.

Metro symbolizuje jednotu

Ak však chceš pátrať po minulosti mesta na vlastnú päsť, tak máš možnosť osloviť niekoho z miestnych, ktorí v Medellíne prežili väčšiu čas života. Práve oni veľmi radi rozprávajú o tom, čo sa tu dialo. Dozvieš sa tak veci, ktoré ti žiaden sprievodca nepovie. Medellín v súčasnosti disponuje modernou infraštruktúrou, ktorú vybudovali preto, aby sa tu turisti cítili ako v bavlnke. Nájdeš tu množstvo eskalátorov, ktoré uľahčujú pohyb v rámci strmých uličiek mesta. Symbolom sily mesta sa stalo metro, ktoré tu stojí od roku 1995. Bolo vybudované v čase, keď sa Kolumbia zmietala v 50-ročnom konflikte. Aj po mnohých od vybudovania je metro čisté a bez grafitov.

V meste sa nachádza lanovková doprava, ktorá ťa vynesie do kedysi nebezpečnej štvrte Santo Domingo. Tu nájdeš množstvo reštaurácií a taktiež mnoho objektov na fotografovanie. Ak sa chceš poriadne najesť, mal by si navštíviť štvrť El Poblado. Je to hlavné centrum turizmu v meste. Nachádza sa tu množstvo nočných klubov a kaviarní.

Kolumbia je známa svojou kávou a miestni predajcovia ti ju s radosťou ponúknu. Ak by si sa rád dozvedel niečo o tomto lahodnom nápoji, máš možnosť navštíviť Eje Cafetero, čo je miesto, kde sa pestuje väčšina kolumbijskej kávy. A kde sa ubytovať? Samozrejme v El Poblado. Tu sa nachádzajú aj špičkové reštaurácie a možnosti ubytovania. Nájdeš tu všetko, od najlacnejších hostelov, až po päťhviezdičkové hotely.

zdroj: cnn.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech