Z nezamestnaného chlapca sa stal milionár. Khaby Lame ovládol internet, svojimi videami sa vysmieva hlúposti

  • V marci 2020, krátko po začatí pandémie, stratil Khaby Lame prácu
  • Pracoval vo fabrike, no po prepustení sa vydal na cestu influencera
  • Zo svojho talentu vytrieskal, čo sa dalo, jeho odhadovaná hodnota je medzi 1 až 2 miliónmi dolárov
Khaby Lame
Instagram/Khaby00, Youtube/TikTok Stars reprofoto
  • V marci 2020, krátko po začatí pandémie, stratil Khaby Lame prácu
  • Pracoval vo fabrike, no po prepustení sa vydal na cestu influencera
  • Zo svojho talentu vytrieskal, čo sa dalo, jeho odhadovaná hodnota je medzi 1 až 2 miliónmi dolárov

Khaby, celým menom Khabane Lame sa narodil v Senegale. Keď mal jeden rok, emigroval do Severného Talianska spolu so svojimi rodičmi a bratom. Vyrastal vo verejnom bývaní v malom priemyselnom meste Chivasso, ktoré sa nachádza severozápadne od Milána.

Má len 21 rokov a jeho úspech je taký enormný, že aj ľudia, ktorí nepoužívajú TikTok, vedia, kto je mladík so špecifickým výrazom, ktorý si z ľudí robí srandu. Lame aktuálne žije opäť so svojimi rodičmi v malom byte, informuje The New York Times.

Khaby Lame má na TikToku 105,5 milióna sledovateľov a on sám sleduje len 53 účtov. Jeho cena sa za niečo cez rok vyšplhala z radového pracovníka vo fabrike, ktorého nik nepozná, na 1 až 2 milióny dolárov.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

Vraveli mu, nech sa vráti do práce

Khaby o svoju prácu vo fabrike v talianskom meste Chivasso prišiel v začiatkoch pandémie, kedy bolo Taliansko jednou z najpostihnutejších krajín. Musel sa vrátiť do bytu svojich rodičov, ktorí od neho podľa informácií portálu LAD Bible požadovali, aby sa vrátil do práce, respektíve aby si našiel nejaké iné zamestnanie.

Namiesto splnenia prosieb rodičov sa mladý Khaby rozhodol svoj čas venovať TikToku. Znie to takmer šialene. Napriek tomu, že je jeho príbeh obrovskou inšpiráciou, pravdepodobnosť, že sa to zopakuje v prípade akéhokoľvek človeka na ulici, je pomerne malá.

Vieš o ňom, aj keď nie si na TikToku

Najväčší počet sledovateľov má mladá hviezda internetu jednoznačne na TikToku, ale pôsobí aj na iných platformách. Jeho videá ľudia zdieľajú prostredníctvom Instagramu, ale aj Facebooku či YouTube. V roku 2020 sa Khaby zameral na reakcie na rôzne „life hack“ videá, ktoré ľuďom ani náhodou neponúkali rozumné či rýchle riešenie.

Vďaka svojmu prvému videu, kde predvádzal „Whoa Dance“ a publikoval ho 15. marca, získal do 14. mája 50 000 sledovateľov. Dnes má na stránke cez 900 videí a odhadom 1,5 miliardy lajkov, píše Quartz Afrika.

Jedným z najsledovanejších sa stalo „lúpanie banánu“, kde prvotné video ponúka riešenie v použití noža na odstránenie šupky. Senegalsko – talianska hviezda následne ukazuje na logické riešenie: banán, skrátka, olúpať rukami. Video získalo 37,8 milióna lajkov a cez 270 miliónov videní.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: LAD Bible, Nicky Swift, The New York Times, Quartz Afrika

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK