Za domčekmi z luxusných dovolenkových rezortov už netreba chodiť ďaleko, nájdeš ich na Slovensku

  • Domčeky nad vodou sú luxusným dovolenkovým rezortom v mnohých exotických prímorských letoviskách
  • Nájdeš ich aj na Slovensku
  • Užiješ si rozprávkový vstup do vody a geniálne výhľady
domceky na vode
ilustračná foto wikimedia
  • Domčeky nad vodou sú luxusným dovolenkovým rezortom v mnohých exotických prímorských letoviskách
  • Nájdeš ich aj na Slovensku
  • Užiješ si rozprávkový vstup do vody a geniálne výhľady

Tradícia výstavby takýchto domčekov začala na malom tahitskom ostrove, kde sa skupina Američanov rozhodla rozbehnúť jeden z prvých hotelov v krajine. Bolo to už pred viac ako 50 rokmi.

Na seneckých Slnečných jazerách síce už nejaký tú chvíľu domčeky nad vodou fungujú, no služby a vybavenie sa stále skvalitňujú. Dizajnovo úplne pripomínajú tie exotické, jediný rozdiel je ten, že pri vstupe do vody stretneš namiesto vtáctva z dažďových pralesov napríklad labuť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#seneckejazera #penzionlobster #views #today #europe #weekend #ship #summercinema

Príspevok, ktorý zdieľa Bulent (@blntstylishbee),

Sú odolné voči extrémnemu počasiu

Vilové domčeky sú zhotovené z čisto prírodných materiálov. Vonkajšie aj vnútorné obloženie je z dreva a strecha je slamená. Vždy, aj keď prší či je veľká búrka, budeš vo svojom domčeku v bezpečí. Je to preto, že sú postavené rokmi overenou tradičnou metódou a táto technológia počíta s tým, že budú stáť v prostredí, kde je extrémne vlhko, vyčíňa tu silný vietor, alebo lokalitu sužuje extrémne sucho.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Good morning :-) #slovakia #senec #penzionlobster #breakfast #Sunday #morning #jakoumore #dnescestujem #instatravel #instalife #dnesvyletuji #summertime

Príspevok, ktorý zdieľa Karolina Cizova (@karolinacizova),

Takto sa robí exotika na Slovensku

Situované sú niekoľko metrov od Aquaparku Senec, v okolí je množstvo reštaurácií s výhľadmi na jazero. Vilky okrem iného ponúkajú posedenie na terase s flat-screen TV, súkromnú sprchu, toaletu a všetky potrebné veci. Takto sa robí exotický turizmus na Slovensku. „Máš priamy vstup z obývačky na terasu a z terasy rovno do vody. Keďže je komplex priamo v areáli Slnečných jazier, je tam veľmi veľa aktivít. Priamo z terasy máš dokonalý výhľad na stage, ktorý zvykne byť na Slnečných jazerách,“ hovorí Andrej Kútik, managing director Chors like a hostel, pod ktorý domčeky patria.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Senecké leto 2016 #seneckeleto #sunnylakes #slnecnejazera

Príspevok, ktorý zdieľa Slnečné jazerá Senec / TIC (@slnecnejazerasenec),

„Domčeky sú kapacitne riešené od 2 do 5 ľudí. Parkuješ zadarmo a všetko máš blízko,“ dopĺňa Andrej Kútik. Na netradičnú letnú dovolenku s rodinou alebo kamošmi asi netreba hľadať nič iné. Ak teda tento rok nemáš budget na Bali alebo Tahiti, blízko Bratislavy si užiješ rovnakú exotiku, akurát sladkovodne.

Viac čítaj tu

Zabudni na predražené Chorvátsko. Vyskúšaj netradičnú dovolenku za pár eur

Zabudni na Thajsko či Srí Lanku a objav radšej skutočnú exotiku

Lokálna kuchyňa ťa určite osloví, príroda v okolí Slnečných jazier je krásna a drinky chutia rovnako dobre tu, ako v exotike. Domčeky sú dokonca pet-friendly.

Samozrejme, že si môžeš priamo z tvojej terasy vychutnať nielen opaľovanie, ale aj potápanie a šnorchlovanie, lebo veď podvodný svet je práve na Slnečných celkom príjemný luxus. Rezort už v dnešnej dobe v mnohom prekračuje európske štandardy. Ale ak máš chuť na retro, nájdeš ho spolu s klasickým pivkom a langošom na deke pod stromom neďaleko bungalovu.

Zdroj: CN Traveler, booking.com

Najnovšie video