Za letenku do skrytej perly Európy dáš len 18 eur. Objav destináciu, ktorá prekoná Chorvátsko a Taliansko

  • Do albánskej Tirany môžeš letieť len za 18 eur
  • Na deň ti bude stačiť 31 eur
albánsko lacná dovolenka
Ilustračná foto Canva/zm_photo, Canva/Milena Pigdanowicz-Fidera
  • Do albánskej Tirany môžeš letieť len za 18 eur
  • Na deň ti bude stačiť 31 eur

Letné dovolenky sú pre mnohých ľudí obdobím oddychu a načerpania nových síl. Dovolenkárov možno rozdeliť do dvoch skupín. Tí, ktorí si letné dovolenky plánujú už cez zimu, a potom tí, ktorí čakajú do poslednej chvíle, aby za letný oddych nezaplatili majland.

Títo dovolenkári často využívajú výhody flexibilných termínov a sledujú aktuálne akcie, aby získali výhodné a cenovo dostupné dovolenky. Ak si sa ešte nerozhodol, kam pôjdeš na dovolenku, ideálnou krajinou pre teba bude možno práve Albánsko. Práve portál Interez našiel absolútne lacné letenky do tejto málo známej destinácie. Ako informujú, môžeš sa tam dostať len za 18 eur. 

Ideálny je tento termín

Za jednosmernú letenku do albánskej Tirany dáš na konci augusta a prelome septembra len 18 eur, uvádza portál Interez.

letenka do tirany
zdroj: Screenshot/kiwi.com

Spiatočná letenka v spomínanom dátume stojí len 52 eur, ak by si sa rozhodol stráviť na dovolenke osem nocí. Letí sa pritom z Viedne nízkonákladovou spoločnosťou Wizz Air a naspäť rovnako nízkonákladovou spoločnosťou Ryanairom. Samotný let trvá len 95 minút.

Albánsko je ideálnou krajinou na spoznávanie hôr a prírody či len na ležanie na pláži. Počas horúcich mesiacov je ideálna Albánska riviéra, ktorá sa pýši krásnymi plážami. Krajina poteší aj cenami, nakoľko na jeden deň ti tam postačí 31 eur.

Najmenej zaplatíš za letenky do týchto destinácií

Ak ťa nezaujalo Albánsko a rozmýšľaš nad inou destináciou pri mori, v súčasnosti zaplatíš najmenej za letenky do chorvátskeho Dubrovnika. Letenky z Viedne stoja v súčasnosti približne 20 eur a cesta trvá len hodinu a 20 minút. Ide o  nádherné historické mesto na juhu Chorvátska. Jeho starobylé mestské hradby, zachovalá architektúra a krásne pobrežie priťahujú každoročne tisíce turistov z celého sveta.

Dubrovnik
zdroj: Canva/meshaphoto

Ďalšou lacnou destináciou je v súčasnosti talianske Bari, kde sa tiež dostaneš len za 20 eur. Ide o malebné prístavné mesto na juhu Talianska. Je známe svojou starobylou architektúrou, úzkymi uličkami a pulzujúcim prístavom, Bari ponúka jedinečnú kombináciu histórie a moderného talianskeho života. 

bari, taliansko
zdroj: Canva/Sky_Blue

Veľmi obľúbeným sa tento rok stal aj ostrov Malta, kde môžeš z Viedne letieť len za 28 eur. Je to malý ostrovný štát v Stredozemnom mori.

Malta sa preslávila nielen bohatou históriou. Hlavné mesto Valletta je tiež zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka nádherné barokové stavby a pevnosti. Malta tiež láka nádhernými plážami a krištáľovo čistou vodou, čo z nej robí obľúbenú destináciu pre milovníkov potápania a vodných športov.

Malta – Shutterstock.jpg
zdroj: Shutterstock
Zdroje: Interez.sk, Kiwi.com, Kiwi.com, Kiwi.com

Najnovšie videá

Trendové videá