Zábavný park v štýle Star Wars otvorí svoje brány už čoskoro, pozri sa do jeho vnútra

  • Svet Hviezdnych vojen fascinuje malých i veľkých. Tentokrát sa však z televíznych obrazoviek prenesie do skutočnej reality
  • Spoločnosť Disney totiž buduje dva zábavné parky vo vesmírnom štýle
  • Prvý z nich v Kalifornii by mal otvoriť svoje brány už v júni tohto roka
park
flickr
  • Svet Hviezdnych vojen fascinuje malých i veľkých. Tentokrát sa však z televíznych obrazoviek prenesie do skutočnej reality
  • Spoločnosť Disney totiž buduje dva zábavné parky vo vesmírnom štýle
  • Prvý z nich v Kalifornii by mal otvoriť svoje brány už v júni tohto roka

Hviezdne vojny pripútali k obrazovkám milióny divákov na celom svete. Sci-fi je totiž veľmi obľúbeným žánrom a vesmír fascinuje ľudí od nepamäti. Ak ho doplníme o poriadne vesmírne lode, zaujímavé postavy a laserové meče, je úspech zaručený. Množstvo z nás by určite neváhalo zažiť podobné dobrodružstvá na vlastnej koži. Doteraz to nebolo možné, ale už v tomto roku by sa to malo zmeniť.

Legendárna továreň na zábavu spoločnosť Disney sa totiž rozhodla vybudovať dvojicu zábavných parkov zo sveta Hviezdnych vojen. Nebude sa jednať o malé atrakcie, ale kompletné a detailné svety so všetkým, čo k tomu patrí. Prvý park sa začal budovať v Kalifornii, druhý na Floride.

Návštevníci sa premenia na hviezdnych hrdinov

Ten kalifornský by mal byť otvorený už tento rok v júni. Pravdepodobne sa bude jednať o druhú polovicu mesiaca, pretože vtedy je sezóna v plnom prúde. Koncept parku sa zrodil v hlave súčasného šéfa spoločnosti Boba Igera. Park bude zmenšeným svetom, ktorý poznáme z legendárnych filmov. Nájdeš tu teda nielen postavy, ale aj stavby a vesmírne lode. Vesmírny svet by sa mal rozprestierať na ploche 56 700 metrov štvorcových. Cena nie je zanedbateľná, malo by sa jednať o rekordné dve miliardy dolárov.

Disney však čaká, že náklady sa rýchlo vrátia. Hviezdne vojny sú totiž strojom na peniaze. Návštevník nebude len pasívnou figúrkou, ale priamym účastníkom. To znamená, že sa zapojí do boja medzi prvým rádom a odbojom. Okrem toho si zalieta na vesmírnych lodiach. Tieto zážitky by mali byť prístupné v prvom parku v Kalifornii. Druhý park, ktorý vyrastá v Orlande na Floride, bude obohatený o pravý vesmírny hotel so simulovaným pohľadom na tmavý vesmír.

Okrem fantastických zábavných parkov sa chystá Disney preraziť aj na poli streamingu. Práve preto už nebude ponúkať licencie na vysielanie svojich diel konkurenčnej spoločnosti Netflix. Vlastná služba na streamovanie obsahu by sa mala volať Disney+. Prvotným cieľom bude získať čo najviac nových zákazníkov. Práve preto Disney okrem osvedčených klasík chystá aj nové filmy exkluzívne pre túto platformu. Chystaná služba bola tiež dôvodom prečo Disney kúpil spoločnosť 21st Century Fox. Získal tak prístup k výnimočne kvalitnému obsahu, ktorý môže ponúkať okrem svojej tvorby.

zdroj: barrons.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech