Zabudni na Coachellu, tech festival Further Future je stokrát silnejší zážitok

Alexandra Dulaková / 14. mája 2016 / Tech a inovácie

Respektíve bol. A zatiaľ čo všetky média informovali o tom, čo si ktorý člen rodiny Kardashian na Coachelle obliekol, na tento futuristický víkendový festival pre horných 10,000 sa akosi zabudlo. To, čo sa dialo v púšti necelých 100 km od Las Vegas pritom rozhodne stojí za zmienku.

Bolo to ako keby sa hipisácky karavan zrazil s vesmírnou loďou z technicko vyspelej budúcnosti, vybuchol do stonásobných rozmerov a rozhodol sa túto udalosť osláviť párty na púšti. Na prelome apríla a mája prišlo pár vyvolených osláviť techniku, gastronómiu, hudbu a umenie nikam inam, než do Nevadskej púšte. Nechýbali pritom zariadenia a služby päťhviezdičkových hotelov a všadeprítomné wifi.

Cieľová skupina? Ľudia zo Silicon Valley a im podobná odroda. Zastavil sa zakladateľ MTV Bob Pittman či Stan Chudnovsky, človek zodpovedný za Facebook Messenger. A mnoho ďalších, ktorí sa nielen zabávali, ale aj viedli diskusie a rozoberali aktuálne dianie vo svete technológií a inovácií. Cieľ? Vízia svetlej budúcnosti ako vystrihnutej z futuristickej rozprávky.

further-future-by-gilles-bonugli-kali

 

03-Further-Future-2016-billboard-1250

foto: Peter Ruprecht, billboard

 

Aj keď som na začiatku spomínala hipisákov, účastníci tohto „zájazdu“ od nich majú ďaleko. Majú síce spoločnú víziu lepšej budúcnosti, no dosiahnuť ju mienia prácou v odboroch, ktoré hýbu svetom, nie protestami proti vojnám na najväčších námestiach. Narozdiel od hipisákovm, majú dobre ohodnotenú prácu a nie sú odkázaní na žitie pod holým nebom. Takto to teda vyzerá, keď sa rozhodnú ísť zabaviť.

 

Bolo to, ako keby sa sily rozhodli spojiť kostymérmi Lady Gaga, Hunger Games a Mad Max. Fantázii sa nekládli medze.

Screen Shot 2016-05-13 at 20.48.11

Screen Shot 2016-05-13 at 20.48.31

further_future_by_mikayla_whitmore_4073_t1000

foto: Instagram, Las Vegas Weekly

 

Cena lístkov na tento event sa pohybovala okolo 350 dolárov, pričom suma samozrejme nezahŕňala všetky možné výdavky (a dostať sa naň nemohol len tak hocikto.) Extra výdavky predstavovala napríklad večera (250 dolárov na hlavu), ranná hodina jogy, wellness, či alkohol. No a potom tu bol aj prenájom karavanu, ktorý v sebe za cenu pár tisíc dolárov zahŕňal aj služby „domovníka“.

Okrem koncertov, ktoré mali pod palcom najmä menej známe (rozumej ne-mainstream) kapely a DJ-ovia, sa však ľudia venovali najmä prezentáciám, panelovým diskusiám či neformálnym rozhovorom s ľuďmi z brandže. Vo voľnom čase ich zabávali autentickí ľudskí roboti, okuliare s virtuálnou realitou, alkohol či luxusné ubytovanie, ktoré sa veľmi s bežnou predstavou festivalu nezhoduje. Potom všetkom sa ráno podávala výživová náhrada, ktorá vraj liečila opicu (no neuvítali by sme toto na každom festivale?!)

 

Skromné ubytko: 

Screen Shot 2016-05-13 at 20.24.55

Screen Shot 2016-05-13 at 20.25.24

Screen Shot 2016-05-13 at 21.02.07

foto: instagram, spafinder

 

Ľudia si prišli porovnať svojich vlastnoručne vytvorených robotov, aktívne pracovať na networkingu s tými najlepšími kreatívnymi mozgami z brandže, zažiť trochu high-tech hedonizmu a robiť to, čo sa na festivaloch bežne pácha – účasť na koncertoch a konzumácia alkoholu. Nam Further Future však bolo aj také to pozlátko navyše (metalické, luxusné pozlátko s pripojením na wifi). Viac si môžeš prečítať na oficiálnej stránke, či oficiálnom Instagrame.

 

Further Future 2016.18

further-future-pablo-frisk-14

canyon

foto: gq, further future

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: LA Weekly

Pridať komentár (0)