Začínal s 5-tisíc eurami vo vrecku, dnes vedie v Bratislave vychytenú taliansku reštauráciu: Pravá pizza kečup nepotrebuje

  • Andrea Ena pochádza zo Sardínie a v roku 2003 otvoril taliansku reštauráciu v Ružomberku
  • O čosi neskôr sa presunul aj do Bratislavy
  • Dnes je reštaurácia U Taliana jedna z najobľúbenejších
  • Andrea Ena pochádza zo Sardínie a v roku 2003 otvoril taliansku reštauráciu v Ružomberku
  • O čosi neskôr sa presunul aj do Bratislavy
  • Dnes je reštaurácia U Taliana jedna z najobľúbenejších

Talian Andrea Ena pochádza zo Sardínie a na Slovensko prišiel v roku 2003. Dnes je šéfom úspešnej reštaurácie U Taliana. Andrea dnes sám nevie, čo robia Taliani celý deň a kedy vlastne pracujú. „Veľa z nich Slovensko stále považuje za spojené Česko-Slovensko a nevie presne, kde sa na mape nachádza.“ tvrdí Andrea. 

Podľa jeho slov Slováci majú radi taliansku kuchyňu, i keď ju v roku 2003 nepoznali všetci. Taktiež, talianske potraviny v potravinách neboli úplne dostupné. To je podľa Andreho dôvod, prečo boli z jeho nápadu nadšení.

Tí, čo produkty už poznali, nemuseli za talianskou kuchyňou cestovať a ostatní mali možnosť zažiť pravú taliansku kuchyňu priamo na Slovensku.

Na začiatku mal 5 000 € a otvorenie novej prevádzky nebolo ľahké. Rodičia mu požičali peniaze a Andrea investoval, aby sa biznis rozbehol lepšie. Začínal s jedným čašníkom, on bol v kuchyni a občas mali výpomoc. Niekedy sa však stalo, že do roboty neprišli a Andrea pracoval sám.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Ena U Taliana® (@andreaena_utaliana)

Kvalitný personál sa hľadá ťažko

Neskôr už problémom neboli financie, ale zohnať kvalitných ľudí. Potreboval ľudí, ktorí by sa vyznali do talianskej kuchyne, mali cit, a preto Andrea robil od pondelka do soboty. To je aj dôvod, prečo je dodnes reštaurácia v Ružomberku v nedeľu zavretá.  

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: youtube.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie