Zakladateľ novej zoznamky zistil, že nenávisť spája

Ľubica Račeková / 10. apríla 2017 / Biznis

zdroj: jenacumbo.com/unsplash.com

Spoločná nenávisť k veciam spája viac ako spoločná láska k nim.

Zoznamka Hater funguje na úplne odlišnom princípe ako všetky ostatné. Nespájajú nás totiž len veci, ktoré máme radi, ale aj tie, ktoré sa nám nepáčia. To vie aj 29-ročný zakladateľ tejto „nenávistnej“ appky, ktorá spája ľudí na základe vzájomných antipatií.

jenacumbo.com

Brendan Alper nedávno dokázal svoje kreatívne myslenie aj pri vytvorení novej reklamy na svoju appku. Vytvoril obrázok s ruským prezidentom Vladimírom Putinom, ktorý objíma tehotného Donalda Trumpa. Táto nevšedná a odvážna reklama teraz provokuje v uliciach New Yorku. Avšak, ako to býva, na politických vtipoch sa nesmeje každý a Alper už na svoj e-mail dostal niekoľko výhražných správ.

Reklama, ktorú zverejnil Alper na Valentína 2017.

businessinsider.com

Alper je bývalý bankár, ktorý nikdy naozaj miloval to, čo robil. „Aby som bol úprimný, chcel som len stálu prácu. Zarobiť si nejaké peniaze a prežiť,“ povedal. Alper neskôr začal robiť skice. Na týchto a náčrtoch pracoval spolu so svojím spolubývajúcim, s ktorým ich postupne publikovali na internet.

Appka

Myšlienka na Hater aplikáciu sa zrodila vďaka jednej zo skíc. „Urobil som výskum a našiel som štúdiu, ktorá hovorí, že v skutočnosti, že ľudia sa viažu silnejšie na veci, ktoré neznášajú, než na tie, ktoré milujú,“ vysvetlil Alper.

Aplikácia Hater však vôbec nefunguje na tom, že by jej užívatelia písali na niekoho nenávistné statusy. Aplikácia funguje približne jeden mesiac, no už dnes má viac ako 30 000 aktívnych užívateľov za deň, dokopy asi 310 000 ľudí. Zatiaľ je prístupná len pre iPhony, no verzia pre Android vychádza už na jar. Pracuje sa tiež na tom, aby prihlásenie nevyžadovalo účet na Facebooku.

Je zaujímavé, že v appke nie sú ani žiadne reklamy. Alper chce zarábať iným spôsobom. Značky sa budú prezentovať skôr v témach, ktoré vyskočia užívateľom a tí ich budú hodnotiť. Tak bude appka istým spôsobom robiť pre firmy štatistiky.

pexels.com

Nenávisť spája

Jeden pár sa napríklad nedávno stretol vďaka appke kvôli nenávisti k Super Bowlu. Takže počas nedele, kedy nikto nepozeral nič iné, sa oni dvaja stretli a pozreli si spoločne film podľa vlastného výberu. „Naozaj to však nie je o nenávisti, ide o empatiu a hľadanie niekoho, kto veci cíti rovnako ako vy,“ vyjadril sa na záver zakladateľ.

 

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)