Zamestnanci Fiatu chcú ísť do štrajku. Nepači sa im nákup Cristiana Ronalda

  • Pracovníci automobilky Fiat sú nahnevaní na svojho chlebodarcu, dokonca zvažujú štrajk
  • Dôvodom je to, že majiteľ značky investoval 100 miliónov eur do nákupu legendárneho futbalistu Ronalda
  • Podľa zamestnancov mohol peniaze využiť omnoho lepším spôsobom
ronaldo
flickr
  • Pracovníci automobilky Fiat sú nahnevaní na svojho chlebodarcu, dokonca zvažujú štrajk
  • Dôvodom je to, že majiteľ značky investoval 100 miliónov eur do nákupu legendárneho futbalistu Ronalda
  • Podľa zamestnancov mohol peniaze využiť omnoho lepším spôsobom

Miestne odbory vyhlásili štrajk proti spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles NV, ktorá vznikla zlúčením značiek Fiat a Chrysler v roku 2014. Cieľom štrajku je upozorniť na zbytočne vyhodených 100 miliónov eur. Za tieto peniaze totiž kúpil klub Juventus Turín najlepšieho hráča sveta Cristiana Ronalda. Samotný Ronaldo ešte pred dvoma rokmi tvrdil, že Real Madrid len tak neopustí a predĺžil s ním zmluvu. Dokonca plánoval odohrať v drese Realu pekných 10 rokov.

Ako sa však ukázalo, volanie peňazí bolo silnejšie a do svojho tímu ho odkúpil práve Juventus Turín. Rovných 64 % Juventusu Turín a takmer 30 % Fiatu Chrysler (FCA) patrí pod holding Exor, ktorý vlastní rodina Agnelliovcov. Obe spoločnosti sú pritom samostatné a každá má vlastné financie a smerovanie. Tento krok sa však nepáči pracovníkom automobilky.

Peniaze mohli byť využité lepšie

„Je neodpustiteľné, že zatiaľ čo vlastníci hovoria pracovníkom FCA o nutnosti ekonomických ústupkov, rozhodnú sa obetovať sto miliónov eur na nákup hráča,“ hovorí sa v stanovisku odborárov. Hnev odborárov je naozaj opodstatnený. Tisíce pracovníkov FCA totiž fungujú v akomsi štátom podporovanom núdzovom režime, kvôli nedostatku nových modelov automobilov. Bola však predstavená nová investičná stratégia, ktorá má umožniť návrat pracovníkov do plnohodnotného pracovného procesu do roku 2022.

Ronaldo bude sčasti vyplácaný práve z peňazí automobilky Fiat. Tisíce zamestnancov pritom trpia nedostatkom, kým jeden človek bude dostávať plat vo výške 30 miliónov ročne. To sa jednoducho neodpúšťa. Štrajk sa týka továrne v Melfi v Taliansku. Mal by trvať od 15. júla do 17. júla.

„Vlastníci by mali investovať do nových modelov, čo garantuje budúcnosť pre tisíce ľudí, a nie na obohacovanie jedného človeka,“ tvrdia predstavitelia odborov. Exor a FCA nezareagovali. Rozhodli sa držať bobríkov mlčania. Cristiana Ronalda táto situácia netrápi. Momentálne si užíva dovolenku do konca júna. Šepkalo sa dokonca, že by mohol nastúpiť už piateho augusta proti svoju bývalému chlebodarcovi Realu Madrid. Tieto šumy však nemajú pravdepodobne s realitou mnoho spoločného práve kvôli dovolenke Ronalda. Ten by sa tak na zápas nestihol pripraviť.

zdroj: reuters.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech