Zamestnanci firmy L’Oreál v New Yorku vedia, čo to znamená, chodiť s radosťou do práce

Kristína Vavrová / 14. apríla 2017 / Architektúra

zdroj: loreal.com/hudsonyardsnewyork.com

Táto obrovská spoločnosť sa prednedávnom presťahovala do nových priestorov, ktorými bezpochyby ulahodila svojim zamestnancom.

Keď sa spoločnosť rozhodla zmeniť svoju americkú základňu, na novom mieste chceli vybudovať uvoľnenú startupovú atmosféru. Podľa prezidenta spoločnosti Fréderica Rozé, L’Oreál má síce 108-ročnú tradíciu, no stále v ňom žije mladistvý duch, ktorý podporuje schopnosť firmy neustále sa pretvárať a zlepšovať. A práve Hudson Yards na Manhattane sa zdalo ako ideálne miesto.

zdroj: hudsonyardsnewyork.com

Okrem úžasného výhľadu na mesto, tu zamestnanci nájdu vychytávky ako napríklad nechtové štúdio, laboratórium pre skrášľovanie, kaviareň, ktorá zaberá celé poschodie, či vonkajšiu terasu kde zamestnanci môžu v prípade pekného počasia aj pracovať.

zdroj: lorealusa.com

Nové kancelárie na Hudson Yards 10 zaberajú celých 10 poschodí a dokopy porkývajú 418 000 štvorcových metrov.

zdroj: Garrett Rowland

Tu vznikajú nové produkty a marketingové stratégie pre značky ako Maybelline, Essie, Lacome alebo SkinCeuticals.

zdroj: Garrett Rowland

Nové priestory sa držia aktuálnych trendov a ponúkajú množstvo možností pre neformálne stretnutia. V rámci všetkých 10 poschodí sa tu nachádza až 12 740 metrov štvorcových meetingových priestorov.

zdroj: Garrett Rowland

Na každom poschodí sú knižnice pripomínajúce obývačku, tiež určené na stretnutia.

zdroj: Garrett Rowland

Štýlový nábytok bol vytvorený designérmi zo svetoznámych firiem ako Design Within Reach, ABC Carpet and Home, či Bernhardt Design.

zdroj: Garrett Rowland

Všetky priestory boli navrhnuté spoločnosťou Gensler.

zdroj: Garrett Rowland

Zamestnancov neteší len priateľská atmosféra vytvárajúca ideálny priestor pre spoluprácu s kolegami, ale aj obchod ponúkajúci viac ako 30 značiek, ktoré L’Oreal zastrešuje. Nakúpia tu za polovičné ceny.

zdroj: Garrett Rowland

Keďže L’Oreal sa vo veľkej miere zaoberá aj vlasovou kozmetikou, nemôže chýbať ani kadernícky salón, kde sú všetky produkty odskúšané pred uvedením na trh. Zamestnanci si tak môžu užiť profesionálneho kaderníka každý deň.

zdroj: Garrett Rowland

Nechtové štúdio umožňuje zamestnancom nechať si spraviť manikúru a vyskúšať nové farby laku Essie.

zdroj: Garrett Rowland

Kaviareň spojená s reštauráciou ponúka raňajky i obed.

zdroj: Garrett Rowland

Tu si zamestnanci môžu dopriať čerstvú ovocnú šťavu, vybrať si z teplého či studeného bufetu a kochať sa pri jedle výhľadom na rieku Hudson.

zdroj: Garrett Rowland

Štýlová jedáleň je aj funkčná, dokáže usadiť veľké i malé skupiny.

zdroj: Garrett Rowland

Samozrejme nechýba ani formálnejšie sedenie pre pracovné stretnutia s významnými partnermi či klientmi.

zdroj: Garrett Rowland

4 000 metrov štvorcových veľká terasa poskytuje dostatok priestoru na relax a príjemné pracovné prostredie.

zdroj: Garrett Rowland

Podľa riaditeľa Fréderica Rozé, na novom mieste chceli vybudovať moderný priestor, kde sa umenie spája s technológiami a vytvoriť tak z neho ideálne miesto pre budúci rast spoločnosti.

zdroj: Garrett Rowland

Medzi nové technológie patrí napríklad miestnosť s virtuálnou realitou, ktorá bola vybudovaná hlavne na ušetrenie času obchodníkom. Miestnosť simuluje reálny obchod a dáva tak priestor ľahšie porozumieť interakcii zákazníkov s produktami. Zároveň sa používa pri plánovaní nových výkladov a dizajnov v obchodoch.

zdroj: Garrett Rowland

V nových kanceláriách pracuje viac ako 1 400 zamestnancov. Toto však nie je jediné sídlo spoločnosti, tá pôsobí v 13 ďalších krajinách vrátane Slovenska.

zdroj: Garrett Rowland

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)