Zázračná bandáž v injekcii zastaví aj vážne vnútorné krvácanie v priebehu troch minút

  • Vnútorné krvácanie je veľmi vážnym stavom, je neviditeľné a zvonku nezastaviteľné
  • Medicína však napreduje a dnes už existuje vakcína, ktorá si s ním poradí v priebehu minút
vakcína
flickr.com
  • Vnútorné krvácanie je veľmi vážnym stavom, je neviditeľné a zvonku nezastaviteľné
  • Medicína však napreduje a dnes už existuje vakcína, ktorá si s ním poradí v priebehu minút

Ak sa človek poreže, tak sa o zranení okamžite dozvie a môže zastaviť krvácanie. Jednoduché riešenie. Čo však v prípade, ak zranenie spôsobí vnútorné krvácanie a na povrchu tela nič nevidno?

Nielenže zastaviť vnútorné krvácanie je zvonku nemožné, ale krv sa dostáva zo žíl priamo do tela medzi jednotlivé orgány, ba dokonca aj do nich. Jediným riešením je chirurgický zákrok. Pacienta lekári otvoria a krvácanie zastavia priamo na mieste.


Takéto zranenie je nebezpečné, pretože postihnutý sa dostáva takmer okamžite do šoku. Ak sa príčina krvácania neodhalí, môže dôjsť aj k najhoršiemu. Veda však napreduje, a tak tu dnes máme funkčnú vakcínu, ktorú jej tvorcovia pyšne nazývajú „injekčná bandáž“. Tá podľa štúdie dokáže zastaviť krvácanie zvnútra v priebehu pár minút.

Bio vakcína neuškodí

Štúdia bola zrealizovaná na Texas A&M University. Vakcína má zaujímavé zloženie, ktoré by nemalo mať žiaden negatívny vplyv na ľudský organizmus. Pozostáva z látok, ktoré nájdeš v jedlých morských riasach, ďalej sa tu nachádzajú želatínové činidlá, ktoré sa používajú v potravinárstve. No a nakoniec je tu aj malé množstvo ílu, ktorý spustí zrážanie krviniek.

Táto kombinácia funguje nasledovne. Po jej zavedení sa vďaka ílu začnú zrážať krvinky. V mieste krvácania sa zároveň začne vytvárať želatínová substancia, ktorá podporuje hojenie rany. Želatína je totiž známa pozitívnymi účinkami na pevnosť tkanív, kostí a kĺbov. Testy prebehli v laboratórnych podmienkach na vzorkách zvieracieho a ľudského tkaniva. V laboratóriu došlo k zaceleniu rany za menej ako tri minúty. Schopnosť regenerácie zranenia taktiež rapídne narástla.

Vedci dúfajú, že schopnosť ílu dopraviť všetky látky vakcíny k poškodenému miestu sa môže využiť aj na dopravenie liekov priamo na miesto problému. Testy v praxi na ľudoch neboli prevedené, takže sa zatiaľ nevie, kedy a či sa tento objav dostane do reálneho nasadenia. Nové objavy v liečbe neprestávajú prekvapovať.

V októbri minulého roka sa svet dozvedel o zázračných schopnostiach kmeňových buniek, ktoré v prípade injekčného zavedenia do miechy zbavili postihnutého chronických bolestí chrbta až na tri roky. Predpokladalo sa, že kmeňové bunky mali vplyv na vyschnuté medzistavcové platničky, vyživili ich, a tak sa obnovila ich funkcia.

zdroj: dailymail.co.uk , dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech