Zdá sa ti tento model Chevroletu Silverado skutočný? Si na omyle

  • Zo stavebnice Lego sa dajú postaviť neskutočné a komplexné výtvory. Veľmi obľúbené sú hlavne automobily v skutočnej veľkosti
  • Najnovšie si stavitelia zobrali za vzor Chevrolet Silverado 1500 LT Trail Boss 2019
  • Na jeho výrobu spotrebovali neskutočných 334 544 kociek Lega
lego
chevrolet
  • Zo stavebnice Lego sa dajú postaviť neskutočné a komplexné výtvory. Veľmi obľúbené sú hlavne automobily v skutočnej veľkosti
  • Najnovšie si stavitelia zobrali za vzor Chevrolet Silverado 1500 LT Trail Boss 2019
  • Na jeho výrobu spotrebovali neskutočných 334 544 kociek Lega

Lego je legendárnou stavebnicou pôvodne určenou hlavne pre mladšie ročníky. Skladanie kociek však očarilo aj dospelých, ktorí milujú zábavu. Táto stavebnica jednoducho spája ľudí bez ohľadu na vek. V priebehu mnohých desiatok rokov bolo vyrobených nespočetné množstvo stavebníc Niektoré sú jednoduchšie, iné pekelne ťažké. Vďaka mnohým verziám existuje obrovské množstvo rôznych tvarov jednotlivých dielikov. Dnes vďaka tomu nie je problémom postaviť takmer čokoľvek.

Veľmi obľúbené sú automobily v skutočnej veľkosti. Ak sa do takejto stavby pustia profíci, automobil z Lega vyzerá úplne ako jeho pojazdný vzor. Presne tak sa stalo aj v prípade Chevroletu Silverado 1500 LT Trail Boss 2019. Tento model sa stal totiž vzorom pre šikovných ľudí, ktorí sa ho rozhodli postaviť z Lega.

Skladanie nebola prechádzka ružovou záhradou

Na plastový pick-up použili rekordných 334 544 kociek. Keďže skutočný automobil má červenú farbu prevažujú červené kocky. Automobil stavalo celkovo 18 staviteľov a zopár pomocníkov, ktorí urýchľovali priebeh celej práce. Aj napriek tomu to trvalo rekordných 83 dní. Hotové dielo je vystavené v celej svojej kráse na automobilovom veľtrhu North American International Auto Show, ktorý prebieha v Detroite.

Plastový model je podstatne ľahší ako predloha. Váži 1,5 tony. Je vysoký 1,83 metra, dlhý 6,09 metra a široký 2,44 metra. Skutočný automobil váži 2272 kilogramov. Stavitelia sa aj napriek tomu, že kocky sú hranaté rozhodli zachytiť čo najjemnejšie detaily. Toto bolo obrovskou výzvou. Vyhrali sa hlavne s maskou chladiča, logom a svetlometmi. Tie dokonca svietia.

Stavba tohto modelu však nebola len zábavkou pre milovníkov Lega. Model z Lega je totiž reklamou na samotný automobil a na film LEGO príbeh 2, ktorý sa dostane do kín 8. februára. Aj keď oba automobily vyzerajú takmer rovnako, je tu jeden podstatný rozdiel. Zatiaľ čo na tom skutočnom automobile sa dokážeš previezť, automobil z Lega je jednoducho nepojazdnou maketou. Ak by sa tento nedostatok podarilo odstrániť, bola by to paráda. Pojazdný automobil z kociek Lega by určite pútal viac pozornosti ako jeho plechový vzor.

zdroj: www.media.chevrolet.com

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech