Zem a vek na Facebooku skončil. Sociálna sieť mu pre opakované porušovanie pravidiel zrušila stránky

  • Známy konšpiračný magazín na sociálnej sieti Facebook skončil
  • Sociálna sieť natrvalo zrušila obe facebookové stránky magazínu
  • Dôvodom je opakované uverejňovanie obsahu porušujúceho pravidlá sociálnej siete
zem a vek
TASR/Adel Ghannam
  • Známy konšpiračný magazín na sociálnej sieti Facebook skončil
  • Sociálna sieť natrvalo zrušila obe facebookové stránky magazínu
  • Dôvodom je opakované uverejňovanie obsahu porušujúceho pravidlá sociálnej siete

Známy  konšpiračný magazín na sociálnej sieti Facebook skončil, informuje Denník N. Sociálna sieť zrušila obe facebookové stránky magazínu, čo Denníku N potvrdila aj hovorkyňa Facebooku. Dôvodom je opakované uverejňovanie obsahu porušujúceho pravidlá sociálnej siete.

V minulosti magazín dostal od Facebooku tzv. shadowban. Teda jeho príspevky neboli viditeľné pre všetkých fanúšikov a sledovateľov. Časopis si to vtedy vyložil po svojom a tvrdil, že je to len ďalším krokom v pláne „zavádzania totality“.

Rozhodnutie je trvalé 

Terajšie rozhodnutie má byť trvalé a nie len dočasné ako v minulosti.

„Zrušenie stránky z dôvodu opakovaného porušovania pravidiel je trvalým rozhodnutím. Treba však mať na pamäti, že správcovia stránky sa môžu proti rozhodnutiu odvolať a jej obsah bude znova skontrolovaný,“ uviedla hovorkyňa sociálnej siete pre Denník N.

Zuckerberg dúfa, že Facebook nebude zapísaný do dejín ako niečo, čo urýchlilo zničenie spoločnosti

Stránka magazínu opakovane šírila neoverené správy a hoaxy, čím porušila pravidla sociálnej siete, ktoré sa nazývajú Normy komunity. Facebook je pritom dlhodobo kritizovaný, že bojuje z hoaxami a dezinformáciami nedostatočne. Na jeho platforme sa darí hlavne pravicovým politikom a krajným pravičiarom. Z minulosti sú známe prípady, keď algoritmus sociálnej sieti aktívne propagoval popieranie holokaustu.

Šéfredaktor Tibor Eliot Rostas je právoplatne odsúdený extrémista

 Zem a vek je tlačený magazín, ktorý má aj svoju webovú verziu a donedávna aj facebookovú stránku, jednu hlavnú a jednu záložnú. Hlavná stránka mala na Facebooku viac ako 36-tisíc fanúšikov, druhá necelých 6-tisíc fanúšikov.

Na obsah tohto periodika opakovane upozorňovali nielen novinári a „krotitelia hoaxov“, viackrát sa nimi zaoberala polícia. Zem a vek viackrát šíril nepravdivé správy o očkovaní, vojne na Ukrajine, ale aj o Trumpovi, Matovičovi alebo NATO.

zdroj: Na snímke obžalovaný šéfredaktor časopisu Zem a Vek Tibor Eliot R. počas rozhodnutia na Špecializovanom trestnom súde

Šéfredaktor Tibor Eliot Rostas je právoplatne odsúdený extrémista. Za článok s názvom „Klin Židov medzi Slovanmi“ dostal finančný trest. Súd uznal, že ide o trestný čin hanobenia rasy a národa, informoval vtedy Denník N.

Zem a vek považuje ban od Facebooku za nezvratný dôkaz, že totalitná svetovláda sa snaží umlčať každého, kto nezastáva „správny názor“. Aj sám Rostas na súde cítil ako mučeník vo vykonštruovanom procese.

V Bille ho nekúpiš 

Na hoaxy v časopise opakovane upozorňuje bloger Jakub Goda, ktorý upozornil napríklad aj na predaj časopisu v Bille. Reťazec ho neskôr z ponuky vyradil.

Vydavateľ Rostas sa opäť sťažoval na cenzúru židojašterskej vlády.  Nebolo tomu inak ani pri najnovšom príspevku, prostredníctvom ktorého blok od Facebooku oznámil:

„Je úplne zrejmé, že všetko, čo je v rozpore so zavádzaním totality je postupne, dlhodobo a plánovane vytláčané a likvidované. Žiadny slobodný prístup k informáciám, žiadna diskusia, žiadna sloboda slova, žiadna pluralita názorov a teda ani žiadna skutočná demokracia: toto je reálny obraz našej doby,“ píše sa v statuse, v ktorom aj portál Startitup označil za stránku, ktorá „od začiatku podporuje a bude podporovať globalistickú agendu“.

Zdroje: Denník N, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech