Žena, ktorá preskúmala viac ako 40-tisíc životopisov, vybrala 8 chýb, ktoré robíme

  • Životopisy sú kľúčovou záležitosťou pri hľadaní si akéhokoľvek zamestnania
  • Ak chceš získať svoj vysnívaný džob, mal by si si dať na svojom životopise záležať
  • Zakladateľka spoločnosti Résumé Writers 'Ink, Tina Nicolai, ti dá niekoľko tipov, ako to urobiť.
 srcset
Unsplash
  • Životopisy sú kľúčovou záležitosťou pri hľadaní si akéhokoľvek zamestnania
  • Ak chceš získať svoj vysnívaný džob, mal by si si dať na svojom životopise záležať
  • Zakladateľka spoločnosti Résumé Writers 'Ink, Tina Nicolai, ti dá niekoľko tipov, ako to urobiť.

Životopisy sú veľmi dôležité. Nikto to nevie lepšie ako Tina Nicolai, ktorá od založenia spoločnosti Résumé Writers‘ Ink v roku 2010 prečítala viac ako 40 000 životopisov. V priebehu rokov tak Tina odhalila niektoré nepríjemné chyby, ktoré má tendenciu robiť väčšina z nás.

Niektoré z týchto chýb sa nemusia zdať dôležité, ale na konkurenčnom trhu práce by mohli byť rozhodujúcim kritériom, ktoré ťa môže odstaviť od tvojho vysnívaného zamestnania.

Nižšie ti ponúkame Tinin výber najväčších chýb, ktoré môžeš urobiť vo svojom životopise:

Nedbalosť

Najväčšiu chybu, ktorú uchádzači o zamestnanie robia je, že sú nedôslední. Nedbajú na detaily, sú leniví. Tina uviedla, že videla príliš veľa životopisov s preklepmi, neprofesionálnymi fontami, zastaranými a irelevantnými informáciami.

Príliš dlhé zhrnutia

Zhrnutia sú nepríjemné, keď sú napísané formálnym tónom a obsahujú príliš veľa adjektív. Zhrnutia nemôžu byť dlhé ako kapitola v nejakej knihe. Je lepšie vymenovať niekoľko znalostí a zručností cez odrážky.

Príliš veľa „buzzwords“

Prívlastky ako výnimočný, tímový hráč a skvelý komunikátor sú základnými očakávaniami na dnešnom trhu práce. Človek, ktorý je skutočne jedinečným riešiteľom problémov a ktorý dobre pracuje v tíme, to bude stručne a kreatívne vyjadrovať vo svojom životopise prostredníctvom kombinácie niekoľkých slov a predstavivosti.

Každá odrážka začínajúca „zodpovedný za“

Toto je ďalšia forma lenivosti, ktorá sa veľmi často vyskytuje v životopisoch. Uchádzači potrebujú pochopiť, že začiatok vety s frázou „zodpovedný za“ hovorí čitateľovi o tom, aké boli požiadavky na výkon jeho funkcie, avšak to neznamená, že tieto funkcie skutočne vykonával. Nehovorí to o tom, či uchádzač bol v týchto funkciách úspešný.

Prílišná formalita

Príliš formálne životopisy sú nevhodné, pretože nezaujmú a neumožnia čitateľovi získať autentický pocit z osobnosti uchádzača.

Držanie sa šablóny

Príliš veľa ľudí sa spolieha na šablóny životopisu, ktoré sa dajú ľahko nájsť na internete. Šablónami sa dá inšpirovať, ale nie ich doslova odkopírovať. Šablóna ťa robí jedným z davu. Nedokáže prezentovať tvoju osobnosť ani tvoje úspechy.

Použitie nepríjemného bieleho, respektíve prázdneho priestoru

Uchádzači používajú príliš veľa alebo príliš málo „bieleho priestoru“. Príliš veľa slov s malými okrajmi a malým písmom sa nehodí rovnako ako príliš veľké miesta prázdneho priestoru.

Zaberanie príliš veľkého miesta kontaktnými údajmi

Nie je vhodné použiť až štyri riadky na zadanie svojho mena, adresy, e-mailu a telefónneho čísla. Zachráň tento priestor odstránením adresy a komprimáciou svojho mena, telefónneho čísla a e-mailu do jedného riadku. Každý riadok v tvojom životopise je cenný a mal by si ho využiť na relevantné úspechy.

Zdroj: Business Insider

Najnovšie video