Zisti, kto si žije v Google ako kráľ. Toto sú najlepšie platené posty spoločnosti

Dominika Kassová / 13. septembra 2015 / Lifehacking

Ak si si na našej stránke stihol prečítať článok o najlepšie platených pozíciách vo Facebooku, neprekvapí ťa, že najlepšie platenými pozíciami u technologického giganta Google, sú tiež inžinieri. V Google sa ale takýto typ pozície netočí iba okolo programovania. Je toho oveľa viac. A že je najznámejší vyhľadávač sveta ochotný platiť najlepším kandidátom veľký obnos peňazí, dokazujú aj nasledujúce mzdy. za zmienku sa tiež oplatí uviesť, že ide ročné platy bez bonusov.

 

20. Staff hardware engineer

Mzda: 183,948 $

Aby mohol gigant ako Google vytvárať vecičky ako OnHub router, telefóny Nexus či tablety a mnoho iných vymožeností, musí tým najlepším z najlepších zaplatiť omnoho viac ako konkurencia.

 

19. Technical program manager IV

Mzda: 188,229 $

Technický programový manažéri Google sú počas celej svojej kariéry poverovaní s predstavovaním projektov. To zahŕňa manažovanie projekčného harmonogramu, odhaľovanie možných rizík a odkomunikovanie dosiahnutých výskedkov akcionárom.

 

18. Corporate counsel

Mzda: 189,262 $

Korporátni poradcovia sú právnici, ktorí zvyčajne pomáhajú spoločnosti v právnych záležitostiach na súde a mimo neho.

 

 

17. Senior sales strategy manager

Mzda: 190,727 $

Čo sa týka reklamy, v Google je dôležité mať expertov, ktorí musia vymyslieť najlepší spôsob predaja zákazníkovi. To je parketa, s ktorou si poradí starší strategický manažér predaja.

 

16. Communications manager

Mzda: 180,846 $

Ak niekto vlastní takú veľkú spoločnosť ako Google, je veľmi dôležité zabezpečiť, aby ciele a stanoviská firmy boli zrozmiteľné a dobre odprezentované. To je dôvod, prečo je pozícia komunikačného manažéra jednou z najlepšie platených pozícií spoločnosti.

 

15. Engineering manager II

Mzda: 191,552 $

Častokrát vytvárajú inžinieri podklady, ktoré podporujú klúčové produkty Googlu. Inžiniersky manažér má za úlohu na takýchto schopných pracantov dohliadať, aby rozvíjali, testovali a vytvárali nové produkty.

 

 

14. Staff user experience designer

Mzda: 191,881 $

Jednou z najdôležitejších prác v Google je navrhovanie užívateľského rozhrania. Spoločnosť si je toho veľmi dobre vedomá a preto neváha tým najlepším dizajnérom slušne zacvakať. Ich úlohou je zabezpečiť, aby produkty vyzerali dobre a ľahko sa používali.

 

13. Senior sales managers

Mzda: 193,680 $

Reklama je pre Google jeho každodenným chlebíčkom. Pre tento technologický kolos je teda bezpodmienečne ozdravujúce, keď dokáže pritiahnuť špičkových ľudí, ktorí majú talent na predaj.

 

12. Senior online sales and operations manager

Mzda: 192, 915 $

Táto pozícia zahŕňa dozor nad online stratégiami predaja a kontroly tržieb a zisku. A, u spoločnosti akou je Google, ktorej servis prebieha primárne na internete, je toto sakramentsky dôležitá pozícia.

 

 

11. Site reliability engineer

Mzda: 193,423 $

Ako už z názvu vyplýva, ľudia zastávajúci túto funkciu musia byť expertmi v riešení problémov a krízových situácií. Predtým, ako si ťa Google ale najme, si preklepne, či si vieš poradiť s opravou jeho servisných chýb a či tvoje skúsenosti s web dizajnom sú hodné tejto závratnej ročnej mzdy.

 

10. Senior product manager

Mzda: 197,252 $

Skúsený produktový manažér je pre Google veľkou výhrou. Takýto ľudia pomáhajú viesť tímy inžinierov vpred, dokonca aj keď sú roztrúsení v rôznych kanceláriách.

 

9. Staff software engineer

Mzda: 201,565 $

Keď je reč o riešení komplexných problémov, inžinieri v Google musia byť bezchybní. Preto spoločnosť hľadá kandidátov, ktorí dokážu obstáť pri neľahkých hádankach a problémoch, ktoré ich mozgom dajú pekne zabrať. Ak to zvládnu, ich plat bude o 60 percent vyšší ako národný priemer.

 

8. Lead software engineer

Mzda: 207,211 $

Vedúci softvérový inžinier je vo všeobecnosti zodpovedný za podkladovú architektúru zvereného programu. Keďže “lead” indikuje vedúcu pozíciu, takýto zamestnanec je zodpovedný aj za riadenie iných členov tímu.

 

 

7. Senior staff software engineer

Mzda: 210,462 $

Ak sa niekomu podarí dostať sa na pozíciu staršeho softvérového inžiniera, môže si pogratulovať. V Google ide o jeden z najlepšie platených jobov. Od týchto inžinierov sa očakáva, že prevezmú technické riadenie v sekcii, v ktorej pracujú. Môže ísť o sekcie ako YouTube, AdWords a iné divízie firmy.

 

6. Senior software engineer manager

Mzda: 235,772 $

Po tomto type manažéra je vysoký dopyt. V programovaní má mať spomedzi všetkých najviac skúseností, ktoré mu majú pomôcť pri riadení viacerých tímov programátorov.

 

5. Group product manager

Mzda: 243,299 $

Jeho úlohou je spolupracovať s predajom, softvérovými inžiniermi, marketingovými manažérmi a takmer s každým s nižšie spomínaných postov v rámci určitého projektu. Niektoré z najepších produktov Google by sa bez schopného človeka na tejto pozícii len ťažko ujali.

 

 

4. Business operations principal

Mzda: 252,423 $

Ide už o vedúceho človeka, ktorý manažuje projekty, ktoré im priradili výkonný riaditelia v Google. Pracujú s top manažmentom. Na túto pozíciu je nutné mať minimálne šesť rokov skúseností.

 

3. Marketing director

Mzda: 268, 936 $

Práca marketingového riaditeľa zabezpečuje, aby verejnosť vedela o všetkom, čo najpoužívanejší vyhľadávač môže ponúknuť. Zahŕňa to všetko od písania blogov po odsúhlasenie televíznych reklamných spotov.

 

2. Engineering director

Mzda: 272,370 $

Druhá najlepšie platená funkcia v Google je inžiniersky riaditeľ. Dohliada na všetky aspekty inžinierstva v spoločnosti. Na túto pozíciu potrebuje aspoň desať rokov skúseností.

 

1. Finance director

Mzda: 339,825 $

Nuž, finančnému riaditeľovi je teda sveta žiť. Nad ním stoja už asi len zakladatelia Googlu, Larry Page a Sergey Brin. Ako vyplýva z názvu, finančný riaditeľ riadi všetky finančné operácie spoločnosti, zabezpečuje dodržiavanie rozpočtu a to, či sa všetky oddelenia držia finančnej politiky.

 

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)