Slovenský Zľavomat, portál pre milovníkov zliav, kúpila britská skupina za obrovskú sumu

  • Česká spoločnosť, ktorá má na svedomí spustenie obrovského zľavového ošiaľu nielen v Česku, ale aj na Slovensku, už nepatrí do rúk našim susedom. Novým majiteľom sa stala britská skupina Secret Escapes. Ponuka musela byť určite lákavá, keď sa terajší majitelia rozhodli vzdať celého stopercentného podielu vo firme.
duifh
youtube.com
  • Česká spoločnosť, ktorá má na svedomí spustenie obrovského zľavového ošiaľu nielen v Česku, ale aj na Slovensku, už nepatrí do rúk našim susedom. Novým majiteľom sa stala britská skupina Secret Escapes. Ponuka musela byť určite lákavá, keď sa terajší majitelia rozhodli vzdať celého stopercentného podielu vo firme.

Slevomat obsadili Briti! Skupina Secret Escapes uspela a získala 100 % podiel v spoločnosti. Čo všetko získala kúpou? Okrem hlavného úspešného zľavového webu Slevomat.cz si do balíčka pribalila aj slovenskú odnož Zľavomat.sk plus portál Skrz.cz.

zľavomat zľavy

marionflipse.com

Slevomat bol až do svojho predaja v rukách troch skupín investorov – Miton, Enern a In-Bridge. Slevomat je známy miliardovými obratmi. Cena, za ktorú sa vzdali svojho úspešného zľavového biznisu, musela stáť za to. Magazín Forbes predpokladá, že Briti museli načrieť pomerne hlboko do vrecka. Výška sumy sa odhaduje na viac ako 1,5 miliardy českých korún. Ak je tomu tak, ide o najväčšiu sumu, ktorá bola ponúknutá za spoločnosť v oblasti internetového obchodu.

Aké tajomstvo sa však skrýva za záhadnou skupinou Secret Escapes? Secret Escapes znamená v preklade „tajné úteky“ a tento názov je pomerne výstižný. Ide o jedného z top svetových predajcov luxusných dovoleniek a výletov za celkom solídne ceny. Stránka má viac ako 47 miliónov registrovaných členov. Trojhviezdičkové hotely tak v ponuke nehľadaj. Milovníci luxusu menej ako 4 hviezdičky neuznávajú. Preto tu nájdeš len štyri až päť hviezdičiek.

zľavomat zľava

mladypodnikatel.cz

O tom, že vedia, ako sa robí biznis, dokazuje aj to, že majú úspech na 21 trhoch po celom svete vrátane tých najväčších. Pre šéfku Slevomatu Marii Chytilovú znamená predaj obrovský skok dopredu. „Predaj Secret Escapes pre nás znamená tú najlepšiu variantu, ktorá mohla nastať. Sme inšpiratívny portál, ktorý ponúka zážitkové cestovanie, a to krásne rezonuje so stratégiou nového vlastníka. Je to super príležitosť ako sa pozrieť na iné trhy a zdieľať technologické a marketingové znalosti,“ povedala.

archív Aleša Mlátika/zľaovmat

Podľa šéfa slovenského Zľavomatu Aleša Mlátilíka sa transakcia na fungovaní portálov ani na ich bežnej prevádzke neprejaví. „Sme veľmi radi, že taká silná skupina ako Secret Escapes dôveruje našej stratégii a vízii, ktorú budeme aj naďalej naplňovať,“ reaguje Aleš Mlátilík.

zľavový portál zľavomat

marionflipse.com

Slevomat bol založený v roku 2010 Tomášom Čuprom. O nejaký čas sa objavili investori v podobe skupín Miton, Enern a In-Bridge. Zo Slevomatu sa tak stal monopol, na ktorý len tak niekto nemá. Zo stoviek zľavových služieb ostalo iba pár desiatok. Slevomat v Česku pokrýva polovicu trhu a ostatné služby si rozdelili trh na percentá. Mnohí inzerenti zmenili zmýšľanie a ich cieľom nie je zisk, ale zviditeľnenie sa.

Firma odmieta až polovicu ponúk od firiem. Prečo? Buď nie sú dosť atraktívne alebo im ide iba o čistú propagáciu samých seba bez pridanej hodnoty. Dnes portál denne navštívi minimálne 200 000 ľudí. Iba za minulý rok ľudia za vynikajúce zľavy a služby zaplatili takmer dve miliardy českých korún. A o čo majú zákazníci naozaj záujem? Najviac letí cestovanie a zážitky, ale do budúcna sa chystajú aj zľavy na domy. Slovenský Zľavomat taktiež patrí medzi top hráčov na trhu.

Zdroj: forbes.cz , idnes.cz

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech