Zoznám sa s najbohatšou rodinou Ázie, ktorá žije v obrovskom mrakodrape v hodnote 1 miliardy dolárov

  • Ambaniovci sú najbohatšou rodinou v Ázii. Za ich rozprávkové bohatstvo môže množstvo rodinných spoločností
  • Úspešná rodina žije v obrovskom mrakodrape za miliardu dolárov a má známych medzi najvplyvnejšími ľudmi sveta
ambaniovci
reuters
  • Ambaniovci sú najbohatšou rodinou v Ázii. Za ich rozprávkové bohatstvo môže množstvo rodinných spoločností
  • Úspešná rodina žije v obrovskom mrakodrape za miliardu dolárov a má známych medzi najvplyvnejšími ľudmi sveta

Ambaniovci sú najbohatšou rodinou v Ázii. Vlastnia totiž najhodnotnejšiu spoločnosť v Indii. Reliance Industries je obrovským konglomerátom. Jeho predsedom je indický obchodný magnát Mukesh Ambani, ktorý vlastní majetok v hodnote 42,7 miliardy dolárov. Všetky ďalšie rodinné firmy spadajú pod zoskupenie Reliance Group. Pozri sa na bohatstvo, vzťahy, priateľov a životný štýl tejto rodiny.

Predchodcu konglomerátu Reliance Industries začal budovať Dhirubhai Ambani v roku 1957. Po jeho smrti v roku 2002 sa medzi jeho dvoma synmi Mukeshom a Anilom rozpútal konkurenčný boj. Nakoniec sa do čela spoločnosti postavil Mukesh. V roku 2005 sa na podnet matky spoločnosť rozdelila. Mukesh prevzal riadenie nad činnosťou podniku, ktorá súvisela s ťažbou a spracovaním nafty, a Anil prevzal riadenie nad tou činnosťou, ktorá súvisela s výstavbou, telekomunikáciami, správou majetku, zábavou a výrobou elektrickej energie.

Dnes má Mukesh 61 rokov a majetok vyšší ako zakladateľ spoločnosti Alibaba Jack Ma, ktorý bol donedávna najbohatším mužom Ázie. Mukesh ho predbehol vďaka tomu, že sa jeho spoločnosti tento rok výnimočne darilo. Jeho majetok stúpol o 4 miliardy dolárov. Brat Anil je na tom podstatne horšie. K dispozícii má „iba“ 1,5 miliardy dolárov.

Telekomunikačná spoločnosť Reliance Communications, ktorú má pod palcom práve Anil plánuje opustiť telekomunikačný biznis a zamerať sa na oblasť nehnuteľností. Po Anilovom boku stojí bývalá bollywoodská herečka Tina Ambani. Párik má spolu dvoch synov Anmola a Anshula. Obaja mali isté miesta v rodinných podnikoch spadajúcich pod Reliance Group. Anmol zastáva funkciu riaditeľa predstavenstva v spoločnosti Reliance Capital a mladší Anshul sa už čoskoro stane výkonným riaditeľom Reliance Infrastructure.

Po Mukeshovom boku stojí Nita Ambani. Je predsedkyňou charitatívnej organizácie Reliance Foundation. Okrem toho má na starosti marketing a branding pre mobilného operátora Reliance Jio Infocomm. Pár má spolu tri deti. Najmladšieho Ananta, ktorý má na starosti firemné podujatia a stretnutia a dvojičky Ishu a Akasha. Obaja študovali na univerzitách v Amerike. Akash je zasnúbený so svojou stredoškolskou láskou Shlokou Mehta.

Rodinné sídlo im môžu závidieť aj svetoví miliardári

Isha je v predstavenstve Reliance Retail a tiež pomáha s riadením mobilného operátora Jio. Je vydatá za Ananda Piramala, ktorý zdedil realitný a farmaceutický biznis. Zásnubná párty sa konala v hoteli Villa D’Este v Taliansku. Na súkromnom koncerte vystúpil spevák John Legend. Pred samotným sobášom sa konalo množstvo osláv v indickom meste Udaipur. Vystúpila tu aj svetoznáma Beyoncé. Samotný sobáš sa potom presunul do rodinného sídla v Mumbai.

Nejedná sa o typickú vilu, ale obrovský 27-poschodový mrakodrap Antilia, ktorého výstavba stála približne miliardu dolárov. Mrakodrap má na starosti 600-členný tím ľudí. Dokáže odolať zemetraseniu o sile osem magnitúd. Isha sa po svadbe presťahuje so svojim manželom do bungalowu Gulita.

Slávnosti sa zúčastnilo 600 hostí. Celá oslava stála podľa hovorcu Reliance menej ako 15 miliónov dolárov. Ambaniovci majú tiež známosti na najvyšších miestach. Poznajú sa s Princom Charlesom, britským premiérom Davidom Cameronom či s prezidentom Barackom Obamom.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech