Zoznám sa s najmladšou miliardárkou na svete, 19-ročnou Nórkou

Alexandra Dulaková / 4. júna 2016 / Lifehacking

Volá sa Alexandra Andresen a jej peniaze pochádzajú z rodinného koncernu Ferd. Zatiaľ to však vyzerá tak, že jej životnou vášňou nebudú investičné fondy, ale profesionálna kariéra drezúrnej jazdkyne.

Vopred varujeme, že v prípade Alexandry Andresen nejde o príbeh self-made boháčky, ktorú v útlom veku osvietil skvelý nápad a ona na jeho základe vybudovala vlastné impérium. Dokonca sa dá povedať, že pre svoje peniaze doteraz veľa neurobila. „Zarobila“ ich už keď mala desať rokov. Krátko predtým totiž jej otec, Johan Hendrik Andresen, rodinný tabakový koncern predal za 500 miliárd dolárov. Odvtedy sa firma Ferd, pod ktorú tabaková značka Tiedemanns patrievala, venuje najmä investičným fondom. No a keďže sa biznisu tak darilo, prepísal otec 42-percentný podiel na Alexandru, ale aj jej staršiu sestru Katharinu. (Tá je, mimochodom, druhou najmladšou miliardárkou na svete.) No tým že Nórsko zverejnilo ich daňové priznanie až po dovŕšení sedemnástich rokov, sa o nich svet dozvedela až trochu neskôr. Firma aj ich bohatstvo pritom stále leží v rukách otca.

 

Sestry Katharina a Alexandra

both-pics

foto: Wazobia Global Times

 

Zatiaľ čo staršia Katharina prejavila záujem o prípadné vedenie rodinnej firmy a stihla sa v nej už angažovať v rámci stáže a štúdia humanitných vied v Amsterdame, Alexandra sa venuje celkom iným záujmom. Jej najväčšou vášňou sú kone a konkrétne drezúra, druh súťažnej disciplíny sústreďujúci sa okrasnú jazdu plnú krkolomných povelov a takmer akrobatických výkonov koňa. Jazdeniu sa mladšia miliardárka venuje odmalička a dodnes stihla povyhrávať viaceré národné súťaže. Vo svojom fachu je skutočne dobrá a rada by sa mu venovala po celý život. Sama tvrdí, že aj keď jej bohatstvo rodičov pomohlo pri udržiavaní tohto finančne náročného koníčka, peniaze samotné nestačia k tomu, aby bol človek v niečom dobrý. Čo je samozrejme pravda a každý, kto aktívne a profesionálne jazdí, s ňou v tomto musí aspoň do istej miery súhlasiť.

 

Odnedávna je jej sponzorom jazdecká spoločnosť Kingsland

alexasndra 02

foto: keyword

 

Otec oboch miliardárok svoje dcéry nebude tlačiť do toho, aby sa podieľali na vedení firmy. Alexandra sa vyjadrila, že neprispieť rukou k dielu by však bolo paradoxne náročné. „Keďže som sa k peniazom dostala bez toho, aby som si ich sama zaslúžila, chcem Ferd ešte zlepšiť. Je ťažké prísť na nejaký spôsobom, ako toto odplatiť.“ Nuž, máš ty ale problémy, dievča.

 

Aj napriek ich obdivuhodným úsporám však obe sestry vedú pomerne nenápadný život. Tvrdia, že rodičia ich odmalička viedli k tomu, aby boli šetrné a nerozhadzovali. Dovolili im jazdiť len na jazdených autách z druhej ruky a z vreckového si vždy museli odkladať. Alexandra má frajera, kamarátky, chodí na výlety a dovolenky, no bezkonkurenčne najviac sa prezentuje drezúrou. Uvidíme, ako a či svoje bohatstvo neskôr premení v niečo zaujímavé.

kingslandalexandraandresen1

foto: business insider

Zdroj: Business Insider, zdroj titulnej fotografie: Megaricos

Pridať komentár (0)