Zoznám sa s najstarším kaderníkom na svete. Svoju profesiu vykonáva rekordných 96 rokov

  • Anthony Mancinelli je pravdepodobne jediným človekom, ktorý miluje svoju prácu viac ako čokoľvek na svete
  • K povolaniu kaderníka sa dostal čírou náhodou a zotrval tam až dodnes. V súčasnosti je miestnou atrakciou
kaderník
youtube
  • Anthony Mancinelli je pravdepodobne jediným človekom, ktorý miluje svoju prácu viac ako čokoľvek na svete
  • K povolaniu kaderníka sa dostal čírou náhodou a zotrval tam až dodnes. V súčasnosti je miestnou atrakciou

Anthony Mancinelli je človekom, ktorý miluje svoju prácu viac ako čokoľvek na svete. V tomto prípade možno naozaj hovoriť o láske na celý život. Jeho vyvolenou však nie je žena, ale jeho milovaná práca. Dnes už 107-ročný kaderník sa po 96-tich rokoch práce na dôchodok vôbec nechystá.

Je to naozaj paradoxom, ale v tomto prípade platí, že práca udržiava človeka pri živote. Samozrejme, musí sa jednať o prácu, ktorú človek naozaj miluje. Tento výnimočný muž je pomerne skromný aj napriek tomu, že je zapísaný v Guinnesovej knihe svetových rekordov ako najstarší kaderník.

Kľúč k dlhovekosti nepozná

Jeho kariéra kaderníka pritom začala úplnou náhodou. Pôvodne netúžil strihať vlasy, potreboval však pomôcť svojej rodine, a preto navštívil miestne kaderníctvo, kde sa spýtal či by ho nezasvätili do tajov tejto práce. Po zaškolení tu zostal pracovať.

Následne zatúžil po vlastnom kaderníctve. Keď mal 19 rokov splnil si tento veľký sen. Svetlo sveta uzrelo kaderníctvo Anthony´s Barber Shop. Svoju prácu vykonával najlepšie ako len vedel a odrazilo sa to aj na výsledkoch. O jeho služby malo záujem čoraz väčšie množstvo ľudí. V tom čase mal vo svojej prevádzke dve kadernícke stoličky.

V súčasnosti pracuje v kaderníctve Fantastic Cuts v meste New Windsor v štáte New York. Klienti sú s jeho službami nadmieru spokojní. V časoch keď začínal, strihal klasickými nožničkami. V súčasnosti, samozrejme, využíva najmodernejšie elektrické mašinky. Jeho majstrovstvo v narábaní s nožničkami sa mu však zišlo, keď raz v kaderníctve vypadol elektrický prúd.

Klient sa ho vtedy spýtal, či dokončí strihanie. Vzal do ruky nožničky a výsledok bol fantastický. Množstvo ľudí sa ho pýta či sa niekedy poberie na zaslúžený odpočinok. Čiperný starček sa však oddychovať nechystá a práci kaderníka sa mieni venovať, kým mu to zdravie dovolí.

zdroj: bbc.com, youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK