11- ročné dievča dosiahlo najvyšší možný výsledok z IQ testu, predbehla aj Einsteina a Hawkinga

  • 11-ročná britská školáčka, Kashmea Wahi, pôvodom z Indie, dosiahla najvyššie možné skóre v teste IQ
kashmea
  • 11-ročná britská školáčka, Kashmea Wahi, pôvodom z Indie, dosiahla najvyššie možné skóre v teste IQ

Výsledok Kashmei je 162. Výsledok v IQ teste tohto mladého dievčaťa je impozantný. Dievča, ktoré sa narodilo v Bombaji, povedalo: ,,Je to ohromujúce, keď ma teraz porovnávajú s ľuďmi ako Stephen Hawking(160) a Albert Einstein(160-odhad, presné číslo sa nevie).”

Test s názvom Cattell III B Mensa má 150 otázok a Kashmea sa pred ním najskôr necítila najlepšie. ,,Najprv som sa cítila veľmi nervózne. Ale keď som začala s testom, zistila som, že to nie je také zložité,” povedala. Školáčka testom chcela rodičom dokázať, že nemusí tráviť toľko času nad učením, ako jej oni kážu. Jej výsledok však každého prekvapil. Kashmea sa vďaka nemu zaradila do 1 percenta najmúdrejších ľudí sveta.

kashmea_wahi_1024

 

Dievča v súčasnosti študuje na Notting Hill a Ealing Junior School v západnom Londýne, medzi jej záujmy patrí nohejbal, tenis a šach, v ktorom súťažila aj na národnej úrovni. Jej výsledok z IQ testu však znamená, že sa môže uchádzať o členstvo v organizácii Mensa. Podmienkou pre členstvo v tejto organizácii je výsledok v teste inteligencie, ktorý je schválený dozorcom Mensy International, medzi hornými dvoma percentami celkovej populácie. Na Slovensku je to IQ nad 130. Organizácie Mensy v stovke krajín sveta združujú vyše 100 tisíc členov. Poslaním a cieľom Mensy je využitie inteligencie v prospech ľudstva.

pripravenevspolupraci_vedelisteze

Zdroj: vedelisteze.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK