O nás

Startitup je najväčšie slovenské médium zamerané na biznis, spravodajstvo a lifestyle. Každý mesiac ho číta viac ako 1,6 milióna Slovákov.

Portál vznikol 24. februára 2014, keď na Slovensku akútne chýbala webstránka, ktorá sa venovala podnikateľským príbehom, lokálnym startupom a inovatívnemu biznisu. Slovensko malo vždy čo ponúknuť – a vo veľkom ho posúvajú vpred ľudia, ktorí svoje nápady a startupy premieňajú na úspešné inovatívne firmy.

Médium bolo založené a od začiatku vedie dvojica Lukáš Gašparík a Marek Šándor a začínalo v coworkingu – dnes redakcia sídli v bratislavskom bizniscentre, kde sa tím Startitup skladá z viac ako 70 členného tímu.

Už 8 rokov preto stojíme pri slovenských talentoch a našim čitateľom prinášame inšpiratívne príbehy priamo spoza opony slovenského biznisu.

Startitup sa od svojho vzniku rozrástol na mediálnu skupinu a do svojho tématického portfólia pridal rýchle spravodajstvo, videoobsah či populárne diskusné relácie, no pri startupoch a biznise ostal aj naďalej.

Redakciu portálu vedie Adriana Mattová. Okrem biznisu sa Startitup redakcia aktívne venuje investigatíve či politickému dianiu doma, ale i vo svete. Redakcia publikuje spravodajský obsah, ale aj subjektívne názory a komentáre. Úzko spolupracuje s Video oddelením a Social media oddelením, ktoré náš kvalitný overený obsah preklápajú na sociálne siete, video platformy a podcastové platformy.

Startitup a pridružené portály sú členom Asociácie internetových médií IAB. Obsah publikuje na viac než 10 platformách, medzi najvýkonnejšie patria weby jednotlivých medií, Instagram, TikTok, YouTube, Spotify/Anchor, Facebook či LinkedIn.

Vždy máme otvorených niekoľko voľných pozícií – nájdete ich tu.