AKTUÁLNE: Zrážka kamiónov zablokovala cestu. Úsek je uzavretý, hasiči vyslobodzujú osobu
- Na ceste I/66 pri Krupine sa zrazili dva kamióny
- Úsek je momentálne úplne uzavretý
- Hasiči vyslobodzujú zakliesnenú osobu z jedného z kamiónov
- Na ceste I/66 pri Krupine sa zrazili dva kamióny
- Úsek je momentálne úplne uzavretý
- Hasiči vyslobodzujú zakliesnenú osobu z jedného z kamiónov
Na ceste I/66 za Krupinou v smere na Zvolen došlo v pondelok ráno k dopravnej nehode dvoch kamiónov. Úsek je v oboch smeroch uzavretý. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.
„Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky. V dôsledku nehody je cesta aktuálne neprejazdná,“ uviedla polícia s tým, že bližšie informácie k nehode poskytne neskôr. Neprejazdný úsek môžu vodiči podľa Zelenej vlny STVR obísť cez Banskú Štiavnicu.
Hasiči vyslobodzujú zakliesnenú osobu
V súvislosti s dopravnou nehodou na miesto vyslali aj hasičov. Ako TASR informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), na mieste zasahuje desať profesionálnych hasičov so štyrmi kusmi techniky, ktorí z kamióna vyslobodzujú jednu zakliesnenú osobu.
Slovenský vodič v protismere spôsobil vážnu nehodu
V pondelok došlo k vážnej dopravnej nehode, keď 47-ročný Slovák z doposiaľ nezistených dôvodov prešiel do protismeru. Tam narazil do protiidúceho nákladného vozidla, ktorého 41-ročný turecký vodič utrpel podľa predbežných informácií len povrchové zranenia. O prípade informovali aktuality.sk.
Vrtuľník previezol zraneného vodiča
Po náraze zostal slovenský vodič zakliesnený vo vozidle, a preto museli zasiahnuť záchranári aj leteckej služby. Pomocou vrtuľníka ho previezli do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. U tureckého vodiča bola dychová skúška negatívna, zatiaľ čo u slovenského vodiča nariadili odber krvi.
Cesta uzavretá niekoľko hodín
Krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková pre aktuality.sk uviedla, že presná príčina nehody a okolnosti jej vzniku sú stále predmetom vyšetrovania. Dokumentovanie nehody si vyžiadalo uzavretie úseku, pričom dopravu z oboch smerov riadi polícia.
Vodiči využívajú obchádzky cez Banskú Štiavnicu alebo obec Sása, a policajti apelujú na kamionistov, aby už od Zvolena využili tieto trasy. Plánovaná uzávierka cesty potrvá minimálne 5 až 6 hodín.
Správu budeme aktualizovať.
Čítaj viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality
Zdroj: aktuality.sk