Alexandra sa učila v Kanade aj Kalifornii. Teraz na Slovensku rozbieha biznis s produktom, ktorý nám chýbal

  • Alexandra Karaffová je ambiciózna Slovenka, ktorá sa po rokoch štúdia a života v zahraničí vrátila domov
  • Teraz tu realizuje unikátny podnikateľský zámer
Alexandra Karaffa, kanadská vlajka a kopce
archív Shake Theory, unsplash/Igor Kyryliuk & Tetiana Kravchenko
  • Alexandra Karaffová je ambiciózna Slovenka, ktorá sa po rokoch štúdia a života v zahraničí vrátila domov
  • Teraz tu realizuje unikátny podnikateľský zámer

Ambiciózna Alexandra Karaffová prešla cestu plnú akademických a profesijných úspechov, a teraz ju doviedla k založeniu „Shake Theory“ – podniku, ktorý má potenciál zmeniť pohľad na zdravú výživu mnohým ľuďom.

Za značkou stojí ona a jej manžel Amirali Khaleghi, ktorého stretla počas štúdia vo Vancouveri. Pripojil sa k nim aj jej mladší brat Miloslav, ktorý v projekte pracuje od jeho začiatku, a teda od v júna 2023.

Napriek tomu, že ani jeden z nich nemá predchádzajúce skúsenosti v gastronómii, obaja sa venujú financiám – Alexandra pracuje ako M&A Associate v KPMG a jej manžel je portfóliovým manažérom v spoločnosti Wealth Effect Management.

Alexandrina akademická cesta bola pestrá – študovala na Ribét Academy v Los Angeles, absolvovala letnú školu na Stanforde a potom pokračovala na University of British Columbia (UBC Sauder School of Business) so zameraním na podnikanie a marketing.

Jej manžel začal štúdiom Engineering Physics na rovnakej univerzite, pokračoval v štúdiu financií a ekonómie na Delft University of Technology v Holandsku a na Kórea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST).

Návrat na Slovensko

„Slovensko je pozadu v mnohých oblastiach, ale v posledných rokoch preukázalo schopnosť posunúť sa vpred napriek rôznym výzvam. Je pravda, že by potrebovalo viac šikovných ľudí, ktorí by tu zostali a prispievali k rozvoju. Osobne som, potom ako som odišla zo Slovenska kvôli štúdiu, taktiež cítila určitú povinnosť vrátiť sa a skúsiť pomôcť vytvárať hodnoty v mojej krajine, kde sú talenty a zručnosti veľmi potrebné,“ hovorí Alexandra.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá