Autá do prístavu dorazili pokryté hrubou vrstvou ľadu. Rusi však vytiahli svoj recept, ľad rozbíjajú kladivami

  • V prístave Vladivostok v Rusku vykladali vozidlá pokryté ľadom
  • Na autách sa nachádzala hrubá vstrva, ktorá v niektorých prípadoch merala aj pol metra
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, reprofoto/youtube/SCMP Clips
  • V prístave Vladivostok v Rusku vykladali vozidlá pokryté ľadom
  • Na autách sa nachádzala hrubá vstrva, ktorá v niektorých prípadoch merala aj pol metra

Záujemcovia o nový automobil by vedeli rozprávať o tom, akú dlhú dobu na svoj vytúžený dopravný prostriedok čakajú. Podaktorí na auto čakajú už viac ako pol roka, za čo môže nedostatok čipov a obmedzenia výroby v dôsledku pandémie.

Autá by si hľadal len ťažko

Zopár záujemcov si však bude musieť na svoje auto počkať ešte o kúsok dlhšie. Dôvodom však v tomto prípade nie sú mikročipy, ale obrovská vrstva ľadu.

Do ruského prístavu Vladivostok totiž krátko po Vianociach priviezli desiatky áut, ktoré boli pokryté ľadom. Stalo sa tak po ceste do Ruska, počas ktorej nákladná loď čelila teplotám okolo -19 °C, informuje RTE.

Silný vietor zapríčinil, že vlny špliechali priamo na palubu nákladnej lode a nové aj ojazdené autá v mrazivom počasí postupne zamŕzali.

Portál VL.ru informuje, že z Južnej Kórey do Ruska putovali autá niekoľkých japonských značiek, vrátane Hondy. Autá však boli pokryté takou hrubou vrstvou ľadu, že typ vozidla by si rozoznal len veľmi ťažko.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Kladivá aj páčidlá

„Je december a more je rozbúrené. Voda špliecha na palubu, pričom vytvára podobné nánosy. Nie je to nič vážne. Až na to, že tento rok je vietor oveľa silnejší ako zvyčajne. Námorníci sú na to ale zvyknutí. Stalo sa to niekoľkokrát a všetko bolo v poriadku,“ cituje kapitána lode portál VL.ru.

Prístav sa počas spomínaného dňa naplnil ľuďmi, ktorí si zľadovatené autá fotili a ich prepravu nakrúcali. Ako však na spomínanom miestnom webe uvádza predajca áut „Zelený kút“, nie je žiadnou novinkou, že v zime autá často oklepávajú od ľadu. Nie je to prvá na kosť zmrazená zásielka a námorníci pri tom používajú všetko, čo je poruke.

Pri činnosti tak používajú kladivá aj páčidlá a autá tak môžu poškodiť. V akom stave sa teda vozidlá k majiteľom dostanú, je vo hviezdach.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa dpskontrol125rus (@dpskontrol125rus)

Zdroje: RTE, VL.ru

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá